Facebook Google+ Twitter

Złote Tarasy na lewo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-04 07:21

Podczas wydawania pozwolenia na użytkowanie najpopularniejszego centrum handlowego w stolicy doszło do poważnych nieprawidłowości. To ustalenia NIK, która skontrolowała pracę stołecznego nadzoru budowlanego - pisze "Życie Warszawy".

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę działalność 18 delegatur Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Wnioski z trwającej od maja do października 2007 roku kontroli są druzgocące.

Na czarnej liście znalazła się warszawska delegatura PINB. Lista nieprawidłowości jest długa. Opieszałość, bezczynność, niedotrzymywanie terminów - to tylko niektóre z nich. Najcięższy zarzut dotyczy nierzetelnego dopuszczenia do użytkowania Złotych Tarasów w lutym 2007 roku.

PINB, zamiast zbadać prawidłowość zastosowanych na budowie materiałów budowlanych szczególnie istotnych dla bezpieczeństwa konstrukcji i bezpieczeństwa pożarowego, ograniczył się jedynie do wpisania do protokołu kontroli treści oświadczenia inspektora nadzoru inwestorskiego. Ten po prostu podał, że wszystkie zastosowane materiały są w porządku. Inspektorowi to wystarczyło.

"W praktyce oznaczało to skrócenie o kilka tygodni procedury wydawania pozwolenia na użytkowanie gigantycznego kompleksu handlowego o powierzchni 225 tysięcy metrów kwadratowych" - wyjaśnia "Życie Warszawy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.