Facebook Google+ Twitter

Złotka wyruszają na turniej kwalifikacyjny Grand Prix

Po ostatnich zawirowaniach związanych z odejściem trenera Andrzeja Niemczyka i gwiazdy reprezentacji Małgorzaty Glinki, polskie Złotka czeka pierwszy poważny sprawdzian, jakim jest walka o awans do przyszłorocznego cyklu Grand Prix.

Turniej kwalifikacyjny rozegrany zostanie w dniach od 26 września do 1 pażdziernika, w bułgarskim mieście Warna. W zawodach weźmie udział osiem europejskich drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Awans uzyskają cztery najlepsze zespoły. Polki zmierzą się z reprezentacją Holandii, Azerbejdżanu i Bułgarii. Ich celem jest wygranie grupy i bezpośrednia kwalifikacja do przyszłorocznego cyklu Grand Prix. W drugiej grupie zagrają ekipy Włoch, Rosji, Turcji oraz Serbii i Czarnogóry.

Nasze Złotka najlepiej znają reprezentację Azerbejdżanu. W tegorocznych zawodach Grand Prix, rozgrywanych w Ningbo (Chiny), udało się pokonać Azerki 3:2. Holenderki sprawiały bardzo dobre wrażenie w grach kontrolnych, w których wygrały z silną reprezentacją Serbii i Czarnogóry. Niewiadomą jest siła Bułgarek, jednak polskie siatkarki nie zamierzają lekceważyć rywalek, pamiętając, że „gospodarzom pomagają nawet ściany”.

Przed planowanym na niedzielę, 24 września, wylotem kadry do Warny okazało się, że w składzie zabraknie nie tylko Małgorzaty Glinki, lecz także Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. Zawodniczka włoskiego klubu Minetti Vicenza uskarża się na problemy ze ścięgnem śródstopia. Lekarze zabronili jej startu w turnieju kwalifikacyjnym i zalecili dwutygodniową rehabilitację. To kolejne poważne osłabienie reprezentacji, po tym jak z gry w kadrze zrezygnowała Anna Barańska, a kontuzje wyeliminowały Kamilę Frątczak i Aleksandrę Przybysz.

Skład reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny do Grand Prix 2007:

Maria Liktoras, Sylwia Pycia, Agata Mróz, Izabela Żebrowska, Izabela Bełcik, Katarzyna Skorupa, Milena Rosner, Joanna Mirek, Dorota Ściurka, Natalia Bamber, Anna Podolec, Mariola Zenik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.