Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24389 miejsce

"Złotka" z Gimnazjum nr 1 w Płocku

Tydzień temu drużyny dziewcząt i chłopców tryumfowały w Jedlińsku podczas finału wojewódzkiego w biegach przełajowych. W środowe południe stanęły na starcie sztafety przełajowe najlepszych szkół mazowieckich.

Marcelina i Ola podczas rozgrzewki / Fot. Piotr MieszkowskiWśród nich nie mogło zabraknąć zespołów z płockiej „jedynki”. Pierwsze na starcie stanęły gimnazjalistki. Zadanie przed nimi było trudne, ponieważ typowane były na kandydatki do medalu. Mimo dużej presji dziewczęta były skoncentrowane i wiedziały, po co przyjechały do Siedlec. Medal im nie wystarczył – interesował je medal tylko złoty.

Ostatnie wskazówki przed startem / Fot. Piotr MieszkowskiSztafetę bojowo rozpoczęła pierwszoklasistka Dominika Muraszewska, która założony cel zrealizowała wyśmienicie – dobiegła tuż za prowadzącą zawodniczką gospodarzy. Po drugiej zmianie dało się już słyszeć głosy, że medale rozdane – do ustalenia pozostała tylko kolejność. I faktycznie na prowadzeniu z wyraźną przewagą znalazły się trzy sztafety: płocka „jedynka”, gospodarze i Jedlińsk.

Start sztafety dziewcząt. / Fot. Piotr MieszkowskiW sztafecie gimnazjalistek z Płocka na trasę kolejno wyruszały: Weronika Ners, Natalia Kochanowska, Marta Konczalska, Monika Załęska, Eliza Majewska. Kolejność zmieniała się jak w kalejdoskopie raz na prowadzeniu, raz na trzecim, raz na drugim miejscu. Natalia Kochanowska / Fot. Piotr MieszkowksiWyścig wkraczał w decydującą fazę – na siódmą zmianę wyruszyła Aleksandra Kozakiewicz, która podała pałeczkę Karolinie Łuciakiewicz na drugiej pozycji.

Karolina dała się wyprzedzić, ale dzielnie trzymała dystans. Po niej na trasę wybiegła Agata Muszyńska, która przybiegła do strefy zmian, jako pierwsza i podała pałeczkę Marcelinie Kaweckiej. Ostatnia zmiana była tylko formalnością. Marcelina spokojnie ruszyła na swój 800-metrowy odcinek. Na moment pozwoliła się zbliżyć rywalkom, by za chwilę, jak przystało na mistrzynię Mazowsza przyspieszyć i pewnie wygrać ze znaczną przewagą.

Monika Załęska / Fot. Piotr Mieszkowski- Na ten dzień ja i moje koleżanki bardzo długo czekałyśmy. Wiedziałyśmy, że medal jest na wyciągnięcie ręki, ale marzenie o pierwszym miejscu najbardziej dawało się we znaki. Byłyśmy do tego startu dobrze przygotowane i wystarczyło dać z siebie wszystko by osiągnąć cel, zwycięstwo! No i udało się. Długo czekałam na złoty medal z zawodów mazowieckich i kiedy w końcu zawisł na mojej szyi, poczułam radość, że wykonałyśmy zadanie na 100 procent. Jestem bardzo zadowolona z całej naszej drużyny, że pokonałyśmy silne sztafety z Jedlińska i Siedlec - powiedziała po biegu Monika Załęska.

Marcelina Kawecka kończąca "złotą" sztafetę. / Fot. Piotr MieszkowskiDrużyna dziewcząt to mieszanka systematycznej pracy, doświadczenia, talentu, i woli walki. Dzięki temu te wspaniałe dziewczyny mogą cieszyć się z tytułu Mistrzyń Mazowsza w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Start sztafety gimnazjalistów. / Fot. Piotr MieszkowskiChłopcy z G-1 w tym roku muszą się zadowolić bardzo dobrym, szóstym miejscem, ale już zapowiadają w przyszłym roku walkę o medal. W sztafecie chłopców pobiegli: Marcin Strusiński, Michał Pankowski, Mateusz Kuczyński, Arkadiusz Chotomski, Dawid Wilczyński, Szymon Kroczak, Michał Ciarkowski, Radosław Chrustowski, Łukasz Chmura, Łukasz Pęszyński.

„Kolejne sukcesy uczniów naszej szkoły na finałach wojewódzkich to niewątpliwy sukces lekkoatletycznych klas sportowych w naszym mieście. Przy tej okazji chcemy podziękować za współpracę przy naborze wszystkim nauczycielom szkół podstawowych, którzy to pośrednio przyczyniają się do sukcesów naszych podopiecznych” – podsumował Jarosław Dobrzeniak – nauczyciel Gimnazjum Nr 1 w Płocku.

Dziewczęta po dekoracji. / Fot. Piotr MieszkowskiDekoracja chłopców. / Fot. Piotr MieszkowskiNa zmianie Dawid i Radek. / Fot. Piotr Mieszkowski
Siedlce gościły również szkoły podstawowe. Z Płocka najwyższe, piąte miejsce zajęły dziewczęta z SP-6.
SP-20 (15); chłopcy SP-18 (11), SP-22 (15).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.