Facebook Google+ Twitter

Złoto dla naszej olimpijskiej nadziei

Halowym mistrzem Polski na dystansie 800 metrów został w Spale Paweł Czapiewski z klubu Lubusza Słubice. Złoto cieszy, ale do pełni szczęścia zabrakło jednej sekundy.

Najszybszy na 800 metrów Paweł Czapiewski podczas drugiego dnia lekkoatletycznych 52 Halowych Mistrzostw Polski. / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiPodczas 52 Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, rozgrywanych nieprzerwanie w Spale od 1990 roku, Czapiewski uzyskał czas 1.49, 49, wyprzedzając o 0,04 sekundy Piotra Dąbrowskiego z WLKS Wrocław. Brąz przypadł Adamowi Czerwieńskiemu z WKS-u Wawel Kraków.

Na mistrzostwach świata we Włoszech nasz mistrz jednak nie wystąpi, bowiem do biletu na ten turniej zabrakło mu zaledwie jednej sekundy. Sam zawodnik nie ukrywa jednak, że priorytetem są dla niego Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. To na nich skupia całą uwagę. W połowie maja czeka go obóz górski w szwajcarskim St. Moriz, na który zamierza jechać już z minimum olimpijskim. Wcześniej będzie szlifował formę w górach Kolorado Springs w USA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.