Złoto Niemki w superkombinacji, Polka daleko

commons.wikimedia.org
Niemka Maria Riesch zdobyła złoty medal w alpejskiej superkombinacji rozgrywanej podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver. Agnieszka Gąsienica Daniel była dwudziesta piąta.

Srebro przypadło Amerykance Julii Mancuso (strata 0.94 sek), trzecia (zdecydowała się na start pomimo wczorajszego upadku) była Szwedka Anja Paerson ze stratą 1.05 sek. Na czwartym miejscu uplasowała się Austriaczka Kathrin Zettel, awansując z jedenastego miejsca. Spory awans zaliczyła też mistrzyni świata w slalomie Czeszka Sarka Zahrobska (siódme miejsce), która po zjeździe zajmowała 22. miejsce.

Reprezentantki gospodarzy - Shona Rubens i Emily Brydon zakończyły zawody na dwunastym i czternastym miejscu. Prowadząca po zjeździe Amerykanka Lindsey Vonn popełniła błąd, biorąc tyczkę między nogi i nie ukończyła tego przejazdu. Do mety nie dojechały też Maria Belen Simari Birkner i Gina Stechert. Jedyna Polka startująca w tych zawodach Agnieszka Gąsienica Daniel zajęła ostatecznie 25. pozycję, tracąc do zwycięskiej Niemki 7.10 sek.

W zjeździe do superkombinacji zapisanych było 35 zawodniczek. Po zjeździe pierwsza była Lindsey Vonn, druga Maria Riesch (traciła 0.33 sekund), trzecia Julia Mancuso (miała stratę 0.80 sekund). Anja Paerson była siódma, a Sarka Zahrobska dwudziesta druga ze stratą ponad trzech sekund. Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką gospodarzy była siedemnasta Shona Rubens. Jedyna Polka - Agnieszka Gąsienica Daniel zajmowała 29. pozycję z ponad sześciosekundową stratą. Do mety dotarło trzydzieści jeden zawodniczek. Nie wystartowała Georgia Simmerling, z trasy wypadły Nadja Kamer, Elena Prosteva i Daniela Merighetti.

Na igrzyskach w Vancouver po raz pierwszy rozegrano superkombinację z jednym przejazdem zjazdu i slalomu. W Turynie był to jeden przejazd zjazdu i dwa slalomu. Złoty medal w tej konkurencji zdobyła wtedy Chorwatka Janica Kostelic, druga była Marlies Schild, trzecia - tak jak dziś - Anja Paerson.