Facebook Google+ Twitter

Złoto zabłyśnie i zyska na sile?

Złoto zagości w głównym nurcie inwestycji. Właśnie tak może się stać – prognozuje Robert Śniegocki, ekspert Grupy Goldenmark. I jako powód wymienia m.in. relacje USA z Rosją i Chinami, popularyzacje kruszcu w krajach azjatyckich

złoto / Fot. newsrm.tv- Wszystko wskazuje na to, że w 2017 roku złoto na dobre zagości w głównym nurcie inwestycji. Czynnikami, które mogą mieć na to wpływ jest np. relacja Stanów Zjednoczonych za administracji prezydenta Donalda Trumpa z Chinami i z Rosją. Mówi się też o nie do końca odpowiedzialnej polityce banków centralnych dotyczącej luzowania ilościowego walut, a także o konfliktach na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie – mówi newsrm.tv Robert Śniegocki, ekspert Grupy Goldenmark.

Jak zauważa ekspert cały czas żyjemy w czasach niepewności i dużej zmienności, ale są też czynniki, które mogą przemawiać za umocnieniem się pozycji złota. – Mam na myśli przede wszystkim popularyzację złota w krajach azjatyckich, które cały czas się bogacą. To już nie tylko dotyczy Chin i Indii, ale również jest to Tajwan, Korea Południowa i Wietnam – wyjaśnia Robert Śniegocki.

Przewiduje się, że w tym roku kraje azjatyckie mają stanowić 60 proc. światowego PKB. W Chinach cały czas na popularności zyskują programy akumulacji złota. W Japonii są to programy emerytalne oparte o złoto. W Indiach natomiast posiadanie złota jest przeciwwagą w stosunku do oferty instytucji finansowych, w których trzeba ujawniać dochody. – Jednym z ciekawszych czynników, który może wpływać na umocnienie pozycji kruszcu, jest kwestia zmian w postrzeganiu złota przez prawo szariatu. Obecnie trwają prace z islamskimi instytucjami finansowymi, które mają doprowadzić do otwarcia się Bliskiego Wschodu na rynek złota. To może zapoczątkować całkowicie nową sytuacje i napływ blisko 2 bilionów dolarów na rynek złota. To może być bardzo podobna sytuacja, do tej, z którą mieliśmy do czynienia w 2011 roku. Wtedy przez wzmożone zakupy Chin cena złota notowała historyczne szczyty. Niewykluczone, że do tej sytuacji Bliski Wschód się również przyczynił – dodaje Robert Śniegocki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.