Facebook Google+ Twitter

Złoty Cielec - Urszula Kupis

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-15 17:49

Rok 1885. Trwa budowa Kanału Panamskiego, malaria dziesiątkuje robotników, nikt już nie wierzy w powodzenie przedsięwzięcia. Francuski Zarząd Kompanii Kanału Międzyoceanicznego przeżywa kryzys.

 / Fot. okładkaVincent Sturbruck pracuje dla wysoko postawionych ludzi Zarządu. Nie szuka poklasku. Robi swoje. Wątpliwości w sens „kariery” nasuwają się, kiedy wchodzi w posiadanie zapisków "Kapitana" - człowieka, na którego wydano wyrok śmierci. Czemu zleceniodawcom zabójstwa zależało na milczeniu mężczyzny? Co jest powodem wydarzeń rozgrywających się chwilę później? Okazuje się, że znalezione materiały nie tylko rzucają nowe światło na problemy Kompanii, ale dotyczą, dziwnym zbiegiem okoliczności, samego Vincenta, a zagadkowa teoria głosi możliwość życia przez stulecia. Znalezione dowody skłaniają Sturbrucka do opuszczenia kontynentu. Udaje się w podróż do Europy, by poznać prawdę o sobie i swojej rodzinie.

Ponad sto lat później Sloms zu Cümmal, tajemniczy samotnik, człowiek sukcesu, właściciel świetnie prosperującej firmy dewocjonalnej, dowiaduje się o zaginięciu jednego z kontrowersyjnych produktów. Równocześnie do siostrzenicy prezesa przychodzi dziwna paczka z wieloma starymi stemplami. Babcia dziewczyny snuje opowieść o rodzinie i tajemnicy niewyjaśnionej do dziś, związanej z ludźmi zwanymi „Kapitanami”.

Szczegóły:
* Rodzaj literatury: Beletrystyka
* Wydawca: Novae Res, Gdynia 2009
* Wydanie: PIerwsze
* Liczba stron: 292
* ISBN: 978-83-61194-53-8
* Nośnik: Druk

http://zaczytani.pl/ksiazka/zloty_cielec,druk

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: novaeres


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Patryk
  • Patryk
  • 15.02.2011 21:57

Pamiętam Cię Urszulo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.