Facebook Google+ Twitter

Złoty gwałtownie słabnie, a giełda znalazła się na dnie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-02-04 12:44

Polska waluta cały czas gwałtownie słabnie. Fatalnie wygląda również sytuacja na warszawskiej giełdzie, która spadła do poziomu z 2003 roku.

W tym pierwszym przypadku zapłacą za to osoby, które spłacają kredyty hipoteczne w walutach obcych. W drugim inwestorzy giełdowi, którzy praktycznie stracili już całą nadzieję na szybką poprawę sytuacji.

 / Fot. Wojciech Barczyński/POLSKAWczoraj za jednego franka szwajcarskiego trzeba już było zapłacić na rynku walutowym nawet 3,09 zł. Dolar kosztował 3,55 zł, a euro 4,58 zł. Oznacza to, że wystarczył jeden dzień, by złoty stracił na wartości aż 3 proc. Razem z polską walutą traciły wczoraj również waluty krajów naszego regionu. Węgierski forint przebił już granicę 300 forintów za euro. Tak tanie waluty w całym naszym regionie nie były od pięciu lat. Od swoich maksimów z końca lipca ubiegłego roku złoty stracił do franka aż ponad 50 proc., a do dolara 75 proc.!

To odbija się przede wszystkim na kredytobiorcach. Jak wynika z wyliczeń firmy doradczej Finamo, osoba, która zaciągnęła 300 tys. zł kredytu hipotecznego na 30 lat we frankach szwajcarskich w styczniu ubiegłego roku, płaci dzisiaj ratę w wysokości 1560 zł.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.