Facebook Google+ Twitter

Zloty harcerskie u Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej często wracają harcerze. W dniach 5 -7 czerwca 2015 r. odbył się Zlot Harcerski Hufca ZHP Podlasie im. Henryka Sienkiewicza z Siedlec. Czas wakacji sprzyja podejmowaniu podobnych przygód.

Zlot u Sienkiewicza / Fot. materiał prasowy Każdego roku do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zaglądają harcerze. Do jednego z większych zlotów doszło na początku czerwca 2015 roku, a przybywają tu często i chętnie.

W czerwcu w plenerze historycznym u Henryka Sienkiewicza wzięło udział osiemdziesięciu harcerzy i harcerek, członkowie bractwa husarskiego i fundacji Chorągiew Jazdy Rzeczypospolitej oraz kompania Dragonów Zebrzydowskiego które podczas trzydniowego spotkania wprowadziły uczestników zlotu w tło historyczne „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

 / Fot. materiał prasowy  / Fot. materiał prasowy  / Fot. materiał prasowy

W piątek, gdy park muzealny zapełnił się zielonymi płótnami namiotów, zapłonęło harcerskie ognisko, a przy nim pieśni i opowieści aż do późnych godzin wieczornych. Gawędę historyczną na temat polskiej husarii - jej historii i wielkich bitew wygłosili członkowie Chorągwi Jazdy Rzeczypospolitej przebrani w siedemnastowieczne stroje szlacheckie.

 / Fot. materiał prasowy  / Fot. materiał prasowy  / Fot. materiał prasowy

Niespodzianką dla uczestników zlotu była swoista Noc w Muzeum przygotowana przez instruktorów ZHP. Przy migoczącym świetle świec harcerze zwiedzali muzealne sale, w których napotykali żywe postacie bohaterów „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

 / Fot. materiał prasowy  / Fot. materiał prasowy  / Fot. materiał prasowy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.