Facebook Google+ Twitter

Złoty Kamil Stoch! Polak mistrzem olimpijskim, mamy pierwszy medal w Soczi!

Kamil Stoch zdeklasował rywali na normalnej skoczni w Soczi. Polak zdobył złoty medal i to w jakim pięknym stylu - nad drugim Peterem Prevcem miał aż 13 punktów przewagi!

 / Fot. EPA/ROLAND SCHLAGERTuż za Stochem uplasował się Anders Bardal z odległością 101,5 metra, więc przewaga, jaką wypracował sobie Polak, pozwala wierzyć, ze złoty medal jest na wyciągnięcie ręki. Na trzeciej pozycji znajduje się Peter Prevc, który oddał skok na odległość 102,5 metra, ale otrzymał gorsze noty za styl.

Najsłabiej z Polaków spisał się Dawid Kubacki, który skoczył na odległość 97,5 metra i pożegnał się z konkursem. Maciej Kot i Jan Ziobro zakwalifikowali się do drugiej serii bez większych problemów, notując skoki o długości odpowiednio 101,5 oraz 100,5 metra.

Zapowiedź rywalizacji na skoczni normalnej z udziałem Kamila Stocha


Wyniki rywalizacji na skoczni normalnej z udziałem Kamila Stocha


Dużą niespodziankę sprawił Michaił Maksimoczkin. Rosjanin jak do tej pory nie błyszczał w konkursach Pucharu Świata, ale przed / Fot. PAP/Grzegorz Momot własną publicznością zmobilizował się na tyle, że zdołał oddać skok na odległość 104 metrów. Najdłuższy skok nie przełożył się jednak na miejsce w ścisłej czołówce, bowiem Rosjanin uplasował się na 10. pozycji Publiczności przypomnieli się też weterani skoczni. Janne Ahonen, Simon Ammann i Noriaki Kasai zakwalifikowali się do drugiej serii, choć trzeba przyznać, że pierwsza dwójka znalazła się na krawędzi pierwszej trzydziestki. Japończyk pofrunął ponad sto metrów i wypracował sobie znakomitą pozycję przed drugą serią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Gratulacje dla Kamila Stocha, oby nie był to pierwszy i jedyny medal dla naszych sportowców w Soczi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

STOCHI 2014!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest złoto 105,5. i 103,5M. Mamy złoto Olimpijskie Brawo Kamil Stoch !. Maciej Kot . 7 - dmy. 13 Jan Ziobro . Jest bardzo dobrze , a może być jeszcze lepiej . 1 1 1

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.