Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25701 miejsce

Złoty Kask. Kołodziej czy Hampel?

W świąteczną niedzielę o godz. 16 na Motoarenie im. Mariana Rosego w Toruniu zostanie rozegrany finał Złotego Kasku. W dwóch poprzednich edycjach zwyciężał aktualny indywidualny mistrz Polski, zawodnik Unii Leszno, Janusz Kołodziej, który również w tej edycji jest jednym z faworytów do wygranej.

Zgodnie z tradycją, począwszy od 2002 roku, finał ZK odbywa się na torze brązowego medalisty Drużynowych Mistrzostw Polski. Turniej wcześniej uważany był za nieoficjalny rewanż za Indywidualne Mistrzostwa Polski, bowiem odbywał się po zakończeniu sezonu. Przed pięcioma laty zadecydowano, że turniej rozgrywany będzie jednak w pierwszej części sezonu i będzie jednocześnie krajowymi eliminacjami do Grand Prix.

Droga do startu w finale Złotego Kasku 2011 wiodła w tym sezonie przez dwa półfinały, które rozegrano w Krośnie i Rawiczu. Zawody w Rawiczu zakończyły się niespodziewanym zwycięstwem gnieźnianina Michała Szczepaniaka. W Krośnie tryumfował natomiast leszczynianin Jarosław Hampel.

Jarosław Hampel / Fot. Tomasz Młynek Trudno szukać na liście startowej Tomasza Golloba, który zrezygnował ze startu w tegorocznej edycji. Ciekawostką jest natomiast fakt, że wśród szesnastki finalistów aż dziewięciu reprezentuje kluby z I lub II ligi. Aż trzech zawodników będzie reprezentować pierwszoligowego beniaminka Orła Łódź: Łukasz Jankowski, Jacek Rempała i Mateusz Szczepaniak. Po dwóch swoich przedstawicieli będą miały natomiast kluby z Leszna, Wrocławia, Gniezna i Grudziądza. Gospodarzy będzie reprezentował Adrian Miedziński. Wśród zawodników, którzy szczęśliwie przebrnęli przez eliminacje, jest tylko jeden jeździec, który na co dzień występuje w drugiej lidze. Jest to Michał Mitko z KŻ Kolejarza Opole.

Krzysztof Buczkowski i Tomasz Chrzanowski / Fot. Szymon Szar Stawka żużlowców w niedzielnym finale jest na tyle wyrównana, że trudno wskazać zdecydowanego faworyta. Jednak wszystko wskazuje na to, że o zwycięstwo powalczą Janusz Kołodziej i Jarosław Hampel. Groźni będą także znajdujący się w znakomitej formie zielonogórzanin Piotr Protasiewicz oraz torunianin Adrian Miedziński.
Do walki o podium włączyć powinni się także tarnowianin Krzysztof Kasprzak oraz dwójka grudziądzan Krzysztof Buczkowski i Tomasz Chrzanowski.

Najlepszymi osiągnięciami w finałach ZK ze wszystkich startujących w grodzie Kopernika zawodników może pochwalić się Janusz Kołodziej, który już trzykrotnie zdobywał to trofeum (2005, 2009, 2010). Jeśli wygra na MotoArenie, to zdobędzie swój trzeci Złoty Kask z rzędu. Oprócz leszczynianina tryumfy w tej imprezie mają na koncie Piotr Protasiewicz (2001) i Grzegorz Walasek (2007).

Toruńskie zawody będą jednocześnie finałem krajowych eliminacji do Grand Prix 2013. Czołowa trójka imprezy będzie reprezentować nasz kraj w przyszłorocznych kwalifikacjach do Grand Prix.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.