Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29081 miejsce

Złoty kicz - konkurs "Samorządowiec Roku 2009" na Śląsku

Nagrody w polityce są formą prestiżu. Często podejmując decyzję podczas wyborów przyglądamy się kandydatom, wtedy też wybieramy tych bardziej odznaczonych w przestrzeni politycznej. Czy jednak nie powinniśmy się wcześniej zastanowić?

Media władz miasta dumnie poinformowały o sukcesie prezydenta / Fot. www.siemianowice.plInternetowy serwis informacyjny Reporterskim Okiem poinformował o kolejnym sukcesie prezydenta Siemianowic Śląskich - Jacka Guzego. Przez kapitułę konkursu "Samorządowiec Roku 2009" został on uhonorowany Złotym Kluczem. Nie wszystko jednak złoto, co się świeci. Statuetka ukazana na zdjęciu we wspomnianym artykule jest zwykłym kawałkiem szkła, na którym wygrawerowano klucze i opis nagrody. Okazuje się, że nie tylko sam wygląd budzi olbrzymie wątpliwości, co do wartości nagrody.

Prestiżowy organizator?


Organizatorem konkursu jest nikomu bliżej nieznane Wydawnictwo Regiony, które prowadzi portal internetowy www.turystycznyszlak.pl. Turystyka nie jest jednak silną stroną portalu. Znajdziemy na nim za to informację, że firma doskonale zna potrzeby rynku w zakresie promocji miast i zajmuje się drukiem reklam i folderów. Wydaje również magazyn turystyczny, który po raz ostatni został wydany w 2001 roku.

Skład kapituły oceniającej kandydatów


Portal Reporterskim Okiem zapomniał wspomnieć, kto siedział w kapitule oceniającej kandydatów, a byli to: były poseł Kazimierz Zarzycki, prof. Marek Barański, dr inż. Artur Mazurkiewicz oraz dziennikarze: Marcin Twaróg i Henryk Kocot.

Pierwsi dwaj panowie znani są z przynależności do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a później Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Pan Kazimierz był nawet osobistym sekretarzem Edwarda Gierka. Marek Barański dwukrotnie był redaktorem naczelnym „Trybuny”, a opozycja pamięta go dobrze ze stanu wojennego. Prezentował wtedy felietony popierające ówczesne władze PRL.

Ciekawa w kapitule jest również postać Marcina Twaroga, dziennikarza "Dziennika Zachodniego". Decyzję o swej przygodzie z konkursem musiał podjąć prywatnie, ponieważ na łamach jego pisma nie znajdziemy żadnej wzmianki na temat konkursu "Samorządowiec Roku 2009".

Konkurs na ilość i jakoś


Tak wygląda Złoty Klucz nadany 29 samorządowcom na uroczystej gali w jednej z restauracji w Dąbrowie Górniczej / Fot. www.siemianowice.plKonkursy zazwyczaj rządzą się swoimi prawami, ale podstawową zasadą ich egzystencji jest prestiż. Czy można go zachować rozdając tylko na Śląsku 29 Złotych Kluczy, 39 Srebrnych, 33 Brązowe, oraz 135 wyróżnień?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.