Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21526 miejsce

Złoty pociąg nie istnieje? Tak przypuszcza wojewoda dolnośląski. Poszukiwacze skarbów zjeżdżają tymczasem do Wałbrzycha

Wojewoda dolnośląski podejrzewa, że złoty pociąg nie istnieje. Tymczasem do Wałbrzycha zjeżdżają poszukiwacza nie tylko z Polski, ale i Europy, którzy chcą na własną rękę dotrzeć do legendarnego składu.

 / Fot. Bundesarchiv, Bild 101I-639-4252-19A / Zwirner / CC-BY-SA [CC BY-SA 3.0 de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en)], via WikimediaCzy słynny pociąg mający kryć przewożone przez Niemców złoto albo pociski w rzeczywistości nie istnieje? Takie podejrzenia ma wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz. Poinformował o nich po dzisiejszym posiedzeniu sztabu kryzysowego, który zwołał właśnie w związku z poszukiwaniami tzw. "złotego pociągu". - Wszystkie informacje opierają się o zgłoszenie liczące zaledwie kilka stron i nieczytelną mapę - mówi Smolarz. Dlatego wspólnie z prezydentem Wałbrzycha chce poprosić wojsko, by wykonało w Wałbrzychu zdjęcie georadarem. - I w ten sposób wykluczylibyśmy istnienie pociągu - powiedział Smolarz.

Tymczasem do Wałbrzycha z całej Polski zjeżdżają poszukiwacze próbujące na własną rękę dotrzeć do rzekomego skarbu. W lesie, w którym znajduje się dawny niemiecki tunel mający kryć pociąg wybuchł dziś rano pożar . Terenu od kilku dni pilnują policja, straż leśna i straż ochrony kolei. Na dzisiejszym posiedzeniu sztabu kryzysowego zarządzono, że patrole zostaną dodatkowo wzmocnione. Pojawią się też tablice przypominające o zakazie wstępu na tereny kolejowe. Wprowadzony ma też zostać zakaz wstępu do lasu. O tym, że niemiecki pociąg jest ukryty w tunelu, jest przekonany Tadeusz Słowikowski, emerytowany górnik z Wałbrzycha i badacz tajemnic miasta oraz regionu. Od kilku lat zajmował się tą sprawą, rozmawiał z wieloma Niemcami znającymi historię pociągu. Studzi jednak emocje: w pociągu nie ma złota. Mogą za to być pociski.

Grzegorz Demczyszak (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.