Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19141 miejsce

Złoty pociąg odnaleziony? Polak i Niemiec twierdzą, że wiedzą gdzie jest legendarny skład (wideo)

Polak i Niemiec odnaleźli legendarny "złoty pociąg", który zaginął u schyłku II wojny światowej? Tak twierdzi kancelaria prawna, która zwróciła się do starosty wałbrzyskiego. Rzekomi znalazcy oczekują 10 proc. znaleźnego.

 / Fot. Autor: Szaaman (Praca własna) [Public domain], Wikimedia CommonsJedna z kancelarii prawnych napisała do starosty wałbrzyskiego: "działając w imieniu naszych mocodawców zawiadamiamy o znalezieniu przez wspólników pociągu pancernego z czasów II wojny światowej". W owianym tajemnicą składzie mają znajdować się "przedmioty wartościowe, cenne materiały przemysłowe oraz kruszce szlachetne".

- Wpłynęło do nas oficjalne pismo drogą urzędową. Osoby, reprezentowane przez jedną z kancelarii prawnych domagają się 10 proc. znaleźnego - powiedziała Marika Tokarska, asystentka starosty wałbrzyskiego. Odkrycia miały dokonać dwie osoby: Polak i Niemiec. - Według legendy miało się tam znajdować 300 ton złota w sztabkach, a także diamenty. Z mojej wiedzy nie wynika, żeby ktokolwiek trafił na dokumenty, które potwierdzałyby te informacje - powiedziała Joanna Lamparska, autorka książek o tajemnicach Dolnego Śląska.

Czytaj także: Udostępniono publicznie system komunikacji, z którego korzysta Stephen HawkingTVN24/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.