Facebook Google+ Twitter

Złóż wniosek, a dostaniesz dodatkowe pieniądze do świadczenia pielęgnacyjnego

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Dodatkowe 100 zł miesięcznie, w dwóch ostatnich miesiącach roku mogą otrzymać osoby pobierające świadczenia. Jednak trzeba się śpieszyć - czas na złożenie wniosku tylko do 31 października.

Wsparcie to jest możliwe dzięki Radzie Ministrów, która 27 września przyjęła uchwałę ustanawiającą rządowy program wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. Dzięki temu, Ci którzy mają prawo do świadczeń w listopadzie i grudniu, otrzymają dodatkowe 100 zł. Jednak pomoc może być przyznana tylko po złożeniu wniosku, przez osobę uprawnioną do świadczeń.

Zgodnie z rozporządzeniem, pomoc będzie wypłacana w terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego w listopadzie i grudniu 2011 roku, a wypłacać ją będzie wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

Nie ustalono wyglądu stosownego wniosku, więc forma jest dowolna. Ważne, aby został on złożony w odpowiednim terminie.

Obecnie, świadczenie pielęgnacyjne wynosi 520 zł. Na dodatkową pomoc przeznaczono ok. 34 mln zł z budżetu państwa na 2011 r.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

AnneMarie
  • AnneMarie
  • 29.10.2011 00:12

Popieram zdanie p. Sebastiana w całości. Ktoś chce dać, ale jednocześnie chowa rękę za siebie . Fe, z takim podejściem !

Komentarz został ukrytyrozwiń
J.G.
  • J.G.
  • 10.10.2011 14:08

Byłam w MOPS i powiedziano mi, że te dodatkowe 100 zł nie jest jeszcze wpisane w dzienniku ustaw , więc nie możemy jeszcze składać nawet wniosków o marne grosze...

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 08.10.2011 17:27

@ Panie Sebastianie - racja w 100%

Komentarz został ukrytyrozwiń

inicjatywa dobra, ale jak zwykle sposób jej przeprowadzenia... poroniony. Skoro dodatkowe świadczenie przysługuje wszystkim uprawnionym do świadczenia pielęgnacyjnego, skąd konieczność składania wniosków? Dodatkowa kwota powinna być wypłacona "z automatu", bez konieczności składania wniosków. Wielu niezorientowanych nie pobierze tego świadczenia, bo nie będzie mieć o tym informacji. Ponadto, cała machina biurokratyczna zostanie uruchomiona, co spowoduje dodatkowe koszty, nie mówiąc o zmarnowanym czasie. A to Polska właśnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.