Facebook Google+ Twitter

Złożone problemy nielegalnej imigracji w USA

Temat nielegalnego pobytu w USA na dobre zagościł wśród istotnych i politycznie poprawnych kwestii. Po pierwsze, o tym się mówi. Po drugie, o tym się tylko mówi. Od roku 2008. Z małymi przerwami.

Los Angeles / Fot. Pintaric/Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0.Problem nielegalnej emigracji jest problemem złożonym. I nie tylko w USA. Tutaj określenie nielegalny jest tożsame z określeniem Latynos. Nikt białego nie kojarzy z pobytem nielegalnym. Temida jednak ma to do siebie, że nie bierze pod uwagę koloru skory. Mierzy miarą prawa. Stąd dostaje się za nielegalny pobyt także i moim rodakom.

Temat nielegalnego pobytu w USA na dobre zagościł wśród istotnych i politycznie poprawnych kwestii. Wszyscy dążą do poprawy doli, losu nielegalnych. Coś mi się zdaje, że jest to troszeczkę na zasadzie: tak im dobrze, że dobrze im tak. Znaczy się nielegalnym.
Po pierwsze, o tym się mówi. Po drugie, o tym się tylko mówi. Od roku 2008. Z małymi przerwami. Jeśli chodzi o legislacje w skali całego kraju, to prezydent zapewnia, że los ustaw w sprawie polepszenia doli nielegalnych przybyszów leży mu na sercu (oby nie na wątrobie, bo to prosta droga do niestrawności).

Jego zabiegi w tym zakresie będą czterokierunkowe:
przyspieszenie procedur legalnej imigracji, tworzenie ścieżki dla uzyskania obywatelstwa przez nielegalnych emigrantów, karanie pracodawców zatrudniających osoby bez pozwolenia na prace i wreszcie uszczelnianie granic. Ambitny plan. I tak bez mała od jego pierwszej kampanii prezydenckiej, na grubo przed 2008 rokiem.

By prezydencki plan przeprowadzić potrzeba współdziałania Republikanów i Demokratów. Im, niestety, ciągle w kwestiach nielegalnej imigracji nie jest po drodze. Ci pierwsi opowiadają się za ostra polityka wobec nielegalnych, którzy odbierają prace bezrobotnym Amerykanom (tak na marginesie, to nie wiem którym).

Ci drudzy natomiast są bardzo liberalni w swoich pomysłach i pod swe skrzydła przyjęliby wszystkich chętnych (byle do końca życia glosowali na Demokratów).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.