Facebook Google+ Twitter

Zmagania osób niepełnosprawnych z poezją Jana Pawła II

29 i 30 marca 2010 roku w Zespole Szkół w Laskach odbywał się VII Powiatowy Konkurs Poezji papieża Jana Pawła II.

Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II odbywa się zawsze w okolicach rocznicy śmierci Papieża Polaka. Konkurs ten ma trzy odsłony: dla podstawówek, gimnazjów i osób niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Oprócz naszej gromadki z WTZ w Słupi pod Kępnem na dzisiejszej imprezie byli obecni jeszcze uczestnicy z warsztatów w Ostrowie Wielkopolskim i w Wieruszowie.

Atmosfera podczas konkursu była bardzo ciepła i rodzinna, choć nerwowa. Aby osłodzić troszkę stres, organizatorzy przygotowalii poczęstunek. Można więc było słuchać recytujących i się częstować.

Każdy uczestnik recytował dwa wiersze. Jeden to wiersz papieża Jana Pawła II, a drugi tym razem miał być z repertuaru obcego poety. Mało tego, ów wiersz miał traktować o sztuce. Oj, trudne to było zadanie. Poezja Karola Wojtyły jest piękna, ale bardzo, bardzo trudna. Do tego wiersze obcokrajowców też nie należą do prostych.

Mimo tych trudności dla wszystkich radością było wystąpienie podczas konkursu. Dla kilkorga z nas satysfakcją było recytowanie poezji z pamięci, dla innych znowuż radością było powolne, niezbyt wyraźne przeczytanie wierszy. Wszyscy jednak włożyliśmy wiele trudu w przygotowanie się do konkursu.

Szacowne jury z każdego warsztatu wyróżniło jedno pierwsze miejsce, zaś wszyscy pozostali otrzymali wyróżnienie. Nagrodami były powieści beletrystyczne oraz bardzo eleganckie dyplomy.

Mimo wielkiego stresu bardzo lubię brać udział w takich imprezach. Wydaje mi się, że się nie denerwuję, jednak kiedy już przyjdzie co do czego, to emocje sięgają zenitu.

Uważam, że to bardzo dobrze, iż takie imprezy są też organizowane dla niepełnosprawnych. Dzięki temu pokazujemy się w społeczeństwie. I chcemy przez takie spotkania pokazać, że nie ważne czy ktoś nie widzi, czy się jąka, czy też ma epilepsję lub krzywe nogi - my wszyscy jesteśmy tacy sami jak zdrowi ludzie i tak samo chcemy istnieć w społeczeństwie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A zmagaj ty się zmagaj i czerp radość z każdej takiej stresującej recytacji :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo mnie cieszy że ten tekst powstał, jednak mam ale- Iwono dlaczego nie porozmawiałaś z uczestnikami, z organizatorami. Artykuł jest dobry, ale są to twoje odczucia, od pewna informacja, brakuję reporterskiego działania. Ale bardzo mnie cieszy że piszesz o tym co dokoła się dzieje :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewuniu jasne że sie nie gniewam na Ciebie. Może masz nawet rację, ale ja mam zawsze problem z tytułem, a tu mi się ten tytuł spodobał. A po za tym też tak myślałam, że zmagania z poezją, ponieważ poezja ta jak piszę nie należy do łatwych. Może jednak Ewuniu nie mam racji.
Poprawię się następnym razem :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* za temat. Jednak uważam, że tytuł powinien brzmieć inaczej,bo zmagamy sięz trudnościami, przeciwnościami losu np będąc niepełnosprawnym, a konkurs to dobrowolność i udział w nim t o własny wybor.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Iwono, stres jest nie odłącznym czynnikiem w naszym życiu.
my wszyscy jesteśmy tacy sami jak zdrowi ludzie i tak samo chcemy istnieć w społeczeństwie.
Najprawdziwsza prawda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.