Facebook Google+ Twitter

Zmarł aktor, reżyser i pedagog - Jerzy Nowak

Dzisiaj w szpitalu w Warszawie zmarł aktor Jerzy Nowak, który w historię polskiego teatru wpisał się przede wszystkim rolą Hirsza Singera, zaś w naszej pamięci pozostanie dzięki znakomitej kreacji Zuckera...

Jerzy Nowak (http://www.austeria.pl/d4381_ksiazka_o_milosci.html) / Fot. Print ScreenDyrekcja i Zespół Narodowego Starego Teatru w Krakowie poinformowała, iż w dniu dzisiejszym, w szpitalu w Warszawie, zmarł aktor Jerzy Nowak. Po raz ostatni na scenie tamtejszego teatru aktora można było zobaczyć w roli Hirsza Singera w spektaklu "Ja jestem Żyd z "Wesela"". Jerzy Nowak w czerwcu skończyłby 90 lat.

Jerzy Nowak - aktor, reżyser i pedagog, po raz pierwszy na deskach teatru stanął jako uczeń Studia Teatralnego przy Starym Teatrze w 1946 roku w sztuce "Droga do świtu" Bohdana Pepłowskiego. Po ukończeniu Państwowej Szkoły Dramatycznej w Krakowie związał się z Teatrem Młodego Widza w Krakowie, a następnie z Teatrem Śląskim w Katowicach. Związany był także z Teatrem Starym i Teatrem im. J. Słowackiego.

Wiadomość o śmierci aktora (http://www.stary.pl/pl/detal/aktualnosci/id/843) / Fot. Print ScreenAktor w historię polskiego teatru wpisał się przede wszystkim wspomnianą już rolą Hirsza Singera, zaś w naszej pamięci pozostanie dzięki znakomitej kreacji Zuckera, którą stworzył w "Ziemi obiecanej" Wajdy, roli Kryspusa w "Quo vadis" czy murarza Michała Kafara w "Zemście".

Ponadto Jerzy Nowak zagrał też w takich filmach jak: "Elegia", "Amator", "Medium", "Szwadron", "Lista Schindlera", "Mistyfikacja" czy "Obława".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziś zmarł kolejny aktor, Andrzej Iwiński, miał 79 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Newsweek zamieścił ciekawe wspomnienie o aktorze http://kultura.newsweek.pl/wspomnienie-o-jerzym-nowaku,102884,1,1.html ,polecam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.