Facebook Google+ Twitter

Zmarł amerykański aktor Patrick Swayze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-15 07:30

W Los Angeles zmarł aktor Patrick Swayze, znany z takich filmów jak "Dirty Dancing" i "Uwierz w ducha". Swayze prawie dwa lata walczył z rakiem trzustki. Miał 57 lat.

 / Fot. PAPLekarze wykryli u Patricka Swayze raka trzustki w styczniu 2008 roku. To jedna z najgroźniejszych odmian raka, która zabija większość chorych w kilka miesięcy. Swayze się jednak nie poddawał. Mimo intensywnej chemioterapii grał główną rolę w serialu "The beast", czyli Bestia.

W wywiadzie udzielonym Barbarze Walters Patrick Swayze mówił, że "jeśli ma odejść z tego świata to chce pozostawić coś wartościowego". "Dzięki temu wstaję co rano. Moja praca to moje życie i moja spuścizna" - dodał.

 / Fot. APSwayze rozpoczynał karierę jako tancerz. Podróżował po Stanach Zjednoczonych z zespołem baletowym Buffalo Ballet Company, miał też epizod na Broadwayu, gdzie wystąpił w przedstawieniu "Dobry czas Charleya". Na kinowym ekranie pojawił się po raz pierwszy w 1979 roku, ale międzynarodową sławę zyskał sześć lat później, grając w serialu "Północ-Południe".

W 1987 roku miał okazję wykorzystać swój talent taneczny, występując w cieszącym się ogromną popularnością wśród młodzieży filmie "Dirty Dancing". Za rolę w filmie "Uwierz w ducha" otrzymał nominację do Złotego Globu i nagrody Saturna. W 1997 roku otrzymał gwiazdę w Alei Gwiazd w Hollywood. W 2004 roku był w Polsce.

Przyczyną choroby nowotworowej było prawdopodobnie palenie papierosów. Patrick Swayze przyznawał, że palił trzy paczki dziennie, nałogu nie rzucił nawet w czasie chemioterapii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odszedł doskonały aktor, a przedewszytki człowiek z klasą i zasadami. Wierzył do końca w to co robił. Nawet kiedy wiedział już, ze umże nie zostawił palenie. Pozostaje jedynie smutek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.09.2009 19:46

Z zapartym tchem i zaciśniętymi kciukami "obserwowałam" walkę Patricka Swayze z chorobą...Mój Ojciec miał dokładnie 57 lat, gdy przegrał z rakiem trzustki!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.09.2009 18:31

Widać, że jego artystyczna gwiazda zgasła, szkoda bo był dobrym aktorem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najpierw MJ teraz on, szkoda :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

piękna piosenka, wielka strata :( ['] RIP

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.