Facebook Google+ Twitter

Zmarł Andrzej Turski. Znany dziennikarz miał 70 lat

31 grudnia 2013 r. zmarł Andrzej Turski - dziennikarz radiowy i telewizyjny od 1987 roku pracujący w Telewizji Polskiej. Walczył z chorobą nowotworową oraz cukrzycą. Miał 70 lat.

Andrzej Turski / Fot. PAP/Stach LeszczyńskiAndrzej Turski urodził się 25 stycznia 1943 roku w Warszawie. Był dziennikarzem radiowym, m.in. w Programie III Polskiego Radia, oraz telewizyjnym. W TVP był jednym z inicjatorów "Teleexpressu" i prezenterem "Panoramy". Przez lata prowadził również program "7 dni świat", który reaktywowano 1 września 2013 r.

Turski został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi. Zdobył również tytuł Mistrza Mowy Polskiej, dwa Wiktory oraz Super Wiktora.

W 2006 roku zdiagnozowano u niego nowotwór układu chłonnego, który udało mu się wyleczyć. Od 2012 roku cierpiał na cukrzycę, a 5 grudnia 2013 roku przeszedł zawał serca. Do śmierci znajdował się w stanie śpiączki farmakologicznej. Odszedł 31 grudnia, w wieku 70 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Mało kto pamięta, że Andrzej Turski, oprócz tego, że był znakomitym dziennikarzem, był również dobrym muzykiem-gitarzystą, prekursorem polskiego big-beatu, współzałożycielem m.in. znanej na początku lat 70 grupy ,,Chochoły''.
Cześć jego pamięci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakże łatwo zbluzgać...
----
Żal.
Każdego żal.
Zbyt dużo Ich odchodzi w tak krótkim czasie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdy słyszałeś Panorama myślałeś- Andrzej Turski,
Gdy słyszałeś Andrzej Turski myślałeś- Panorama

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielka szkoda, że jeden z ostatnich prawdziwych dziennikarzy musiał znieść zniewagę ze strony medialnych zer... Niech spoczywa w spokoju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odszedł wybitny dziennikarz [*]
Panie Tomku , podpisuję się pod Pana komentarzem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rok 2013 odebrał nam wielkie osobowości, w tym Andrzeja Turskiego. Wielka strata i wielki żal.
Nie ma się co przejmować niektórymi wypowiedziami, gdyż ukazują one jedynie nieudolną próbę dowartościowania się poprzez usiłowanie pomniejszenia zasług innego człowieka. Stanowi to dowód na to, jak płytcy są to ludzie, jak bardzo brakuje im szacunku do innego człowieka oraz wiary we własne umiejętności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny dziennikarz. Wielka szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.liiil.pl/1388494886,300-Nasz-pan-Turecki.htm

....Z nieukrywanym obrzydzeniem patrzę na te wszystkie bogobojne portale i portaliki, te wszystkie czysto polskie i jedynie prawdzie poświęcające się mendia (to od słowa menda), z prawicową łatką, które w dwie godziny po śmierci, już człowieka lustrują, odsądzają od czci i wiary, kopią i rozliczają z win całkowicie wyimaginowanych i tak samo niepoważnych jak i te portale....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku! ...hieny, bękarty dziennikarskie, wywłoki - von!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Tomek Staszewski. Zaraz po tym, jak się dowiedziałem o śmierci P. Turskiego miałem napisać coś podobnego. Podzielam Twoje zdanie.

Wielka szkoda, że odszedł, bo zawsze lubiłem oglądać Panoramę, gdy prowadzącym był Turski. Świetny dziennikarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.