Facebook Google+ Twitter

Zmarł drugi pracownik budowy Stadionu Narodowego w Warszawie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-01 12:27

Na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie dwaj pracownicy spadli z dźwigu. Jeden z nich nie żyje - powiedział rzecznik Państwowej Straży Pożarnej - Paweł Frątczak. W wypadku, do którego doszło przed południem, zginął jeden robotnik, o życie drugiego lekarze walczyli przez kilka godzin.

Budowa Stadionu Narodowego w Warszawie / Fot. PAP
Wciągana przez żurawia klatka z dwoma robotnikami zerwała się w trakcie podnoszenia i spadła na ziemię. Firma Alpine Bau budująca stadion zapewnia, że trwa wyjaśnianie jak dokładnie doszło do wypadku. Został powołany zespół, który wyjaśni okoliczności zdarzenia. Prace na stadionie nie zostały przerwane, nie pracuje jedynie sekcja, w której doszło do wypadku.

Na budowie stadionu pracuje przez całą dobę ponad tysiąc osób, a dzisiejszy wpadek jest pierwszym tak poważnym zdarzeniem. Na placu zawsze pracują inspektorzy bhp - zapewniają przedstawiciele Alpine Bau. Rodziny ofiar wypadku oraz jego świadkowie zostali otoczeni opieką psychologa.

Poszkodowani robotnicy pracowali przy instalacji oświetlenia. Budowa stadionu trwa już ponad od roku. Obiekt ma powstać do połowy 2011 roku.

Starszy aspirant Grzegorz Trzeciak powiedział, że w klatce znajdowało się tylko dwóch pracowników. Dodał, że klatka spadła z wysokości około sześciu do ośmiu metrów. Na miejscu są specjalistyczne zespoły ratownictwa medycznego, kilka jednostek Straży Pożarnej, w tym grupa ratownictwa wysokościowego.

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.