Facebook Google+ Twitter

Zmarł działacz PKOl, Andrzej Baczewski

Tragiczna wiadomość dotarła do nas z Pekinu. W poniedziałek w nocy polskiego czasu zmarł Andrzej Baczewski - działacz Polskiego Komitetu Olimpijskiego i doradca ministra sportu. Powodem śmierci był zawał. Baczewski miał 70 lat.

Zdarzenie miało miejsce, gdy Andrzej Baczewski przechodził przez bramkę kontrolną Stadionu Narodowego w Pekinie. Nie udało mu się już niestety obejrzeć zawodów lekkoatletycznych, na które zmierzał. Natychmiastowej pomocy udzielili Baczewskiemu amerykańscy lekarze, potem został on przewieziony do Wojskowego Szpitala Kliniczego, gdzie poddano go reanimacji. Niestety bez skutku.

Świadkiem zdarzenia był dziennikarz sportowy Andrzej Kuczyński, który razem z Baczewskim szedł na zawody lekkoatletyczne. - Andrzej zmarł praktycznie na moich rękach. Podtrzymałem go, gdy przy wejściu na stadion zasłabł i upadał. Powiedział tylko: "To już koniec" - powiedział Kuczyński dla Polskiej Agencji Prasowej.

Ostatnio Andrzej Baczewski pełnił funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Był także współautorem nowo tworzonej ustawy o sporcie kwalfikowanym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.