Facebook Google+ Twitter

Zmarł Edward Kennedy

Zmarł senator Edward Kennedy, polityk ze stanu Massachusetts, jeden z najbardziej wpływowych działaczy amerykańskiej Partii Demokratycznej. Był bratem zabitego w zamachu prezydenta Johna F. Kennedy'ego.

Edward Kennedy źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Edward_Moore_Kennedy.jpg, licencja: domena publiczna / Fot. n/aO śmierci senatora poinformowali przedstawiciele rodu Kennedych. - Straciliśmy niezastąpioną opokę naszej rodziny i światło naszego życia. Inspiracja, jaką niosła jego wiara i optymizm będą żyły w naszych sercach - tej treści oświadczenie przedstawione zostało opinii publicznej.

Ted Kennedy był jednym z najbardziej znanych amerykańskich polityków, reprezentujących poglądy liberalne. Uznawany za nieformalnego lidera lewego skrzydła Partii Demokratycznej, jeden z najbardziej stanowczych krytyków wojny w Iraku. Był też jednym z najdłużej sprawujących urząd kongresmenów, w Kongresie zasiadał nieprzerwanie od 1962 roku, gdzie zajmował się głównie reformą służby zdrowia i edukacją. Dwukrotnie ubiegał się o nominację demokratów uprawniającą do walki o fotel prezydencki.

Edward Kennedy cierpiał na nowotwór mózgu. Miał 77 lat.

Źródło: Zmarł senator Edward Kennedy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.