Facebook Google+ Twitter

Zmarł fotograf Ireneusz Zjeżdżałka

Wrzesiński fotograf, członek ZPAF, redaktor naczelny "Kwartalnika Fotografia", przegrał walkę z ciężką chorobą. Miał 36 lat.

Fotograf zmarł 25 lipca. Był uznanym krytykiem i komentatorem wydarzeń fotograficznych w Polsce i na świecie, członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, zastępcą redaktora naczelnego tygodnika "Wiadomości Wrzesińskie" oraz redaktorem naczelnym "Kwartalnika Fotografia", jednego z najbardziej znaczących magazynów o fotografii w kraju.

Od początku swojej kariery był silnie związany z miastem rodzinnym - Wrześnią (wielkopolskie) - gdzie mieszkał od urodzenia i na temat którego stworzył wiele cykli fotograficznych (m.in. cykl portretów wrzesińskich dzieci). Większość prac wykonywał w tradycyjnej technice czarno-białej, kamerą wielkoformatową lub w klasycznym, kwadratowym formacie 6x6. Miał znaczący wpływ na odbiór fotografii w Polsce, wydał wiele albumów i książek, a od pewnego czasu prowadził również bloga (zjezdzalka.blogspot.com) na temat niszowych zjawisk i wydarzeń fotograficznych.

Artystę pożegnamy w najbliższy poniedziałek, 28 lipca o godzinie 11.00 w kościele pod wezwaniem Królowej Jadwigi we Wrześni. Pogrzeb odbędzie się o godz.12.00 na miejskim cmentarzu komunalnym.

żródło: Wiadomości Wrześińskie; swiatobrazu.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.