Facebook Google+ Twitter

Zmarł Konstanty Miodowicz. Poseł PO miał 62 lata

Po długiej chorobie, w wieku 62 lat, zmarł Konstanty Miodowicz. Był posłem Platformy Obywatelskiej, a w czasach PRL należał do opozycji demokratycznej.

Konstanty Miodowicz / Fot. PAP/Radek PietruszkaKonstanty Miodowicz urodził się 9 stycznia 1951 roku w Gniewkowie. Z wykształcenia był etnografem, studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Chociaż jego ojciec był członkiem PZPR, on sam działał w opozycji demokratycznej, należał do Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

W latach 1990-1996 był szefem kontrwywiadu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Urzędzie Ochrony Państwa, gdzie brał udział w budowie polskich służb specjalnych. Od 1997 roku był posłem na Sejm, najpierw z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność, a następnie w kolejnych kadencjach - Platformy Obywatelskiej.

1 maja 2013 roku Konstanty Miodowicz zasłabł podczas spaceru i musiał przejść operację neurochirurgiczną. Zmarł 23 sierpnia 2013 roku w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Członek NZS -u . Założył wspólnie z Janem Rokitą ruch pacyfistyczny Wolność i Pokój. Ukończył wydział Filozoficzno - Historyczny na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Człowiek wielce zasłużony w walce o wolną Polskę .

Komentarz został ukrytyrozwiń

"brał udział w budowie polskich służb specjalnych"
Zatem teraz niechaj drżą w piekle

Komentarz został ukrytyrozwiń

Członek pacyfistycznej organizacji podziemia PRL i etnograf, budował służby kontrwywiadu ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tragedia. Prywatnie - był szwagrem twórcy Wolnej Grupy Bukowina, Wojtka Belona, który kilka lat po mnie uczęsczał do naszego "ogólniaka".
Dzień przed tragicznym w skutkach wylewem, wymienilismy uprzejmości w czasie spacerowego spotkania: ja z kijkami, On - z ukochaną Rudzią, (którą kilka lat temu państwo Miodowiczowie znaleźli przywiązaną drutem do drzewa w lesie.)

Komentarz został ukrytyrozwiń

R.I.P.

Komentarz został ukrytyrozwiń

[*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.