Facebook Google+ Twitter

Zmarł legendarny aktor Paul Newman

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-27 18:05

Paul Newman nie żyje. Legendarny amerykański aktor zmarł w wieku 83 lat w swoim domu w Westport w stanie Connecticut przegrywając walkę z nowotworem.

Paul Newman zagrał w ponad 50 filmach. Dziewięciokrotnie był nominowany do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Oscara zdobył w 1987 roku za rolę w filmie "Kolor pieniędzy". Newman wystąpił też w takich obrazach jak "Butch Cassidy i Sundance Kid" oraz "Kotka na gorącym blaszanym dachu". Był jednym z najpopularniejszych amerykańskich aktorów drugiej połowy dwudziestego wieku.

Pasją Newmana były wyścigi samochodowe. Aktor odniósł też sukces w biznesie. Jego firma działa na rynku produktów żywnościowych. Dużą część swego życia Newman poświęcił działalności charytatywnej. Jego fundacja organizowała między innymi doroczne letnie obozy dla dzieci z całego świata cierpiące na poważne choroby.

Paul Newman znany był z liberalnych poglądów. Wielokrotnie brał udział w kampaniach wyborczych kandydatów Partii Demokratycznej. W latach 70-tych znalazł się na słynnej liście wrogów republikańskiego prezydenta Richarda Nixona. Kilka lat temu Newman stwierdził, że obecność na tej liście była największym zaszczytem jaki kiedykolwiek go spotkał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.