Facebook Google+ Twitter

Zmarł legendarny aktor Paul Newman

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-27 18:05

Paul Newman nie żyje. Legendarny amerykański aktor zmarł w wieku 83 lat w swoim domu w Westport w stanie Connecticut przegrywając walkę z nowotworem.

Paul Newman zagrał w ponad 50 filmach. Dziewięciokrotnie był nominowany do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Oscara zdobył w 1987 roku za rolę w filmie "Kolor pieniędzy". Newman wystąpił też w takich obrazach jak "Butch Cassidy i Sundance Kid" oraz "Kotka na gorącym blaszanym dachu". Był jednym z najpopularniejszych amerykańskich aktorów drugiej połowy dwudziestego wieku.

Pasją Newmana były wyścigi samochodowe. Aktor odniósł też sukces w biznesie. Jego firma działa na rynku produktów żywnościowych. Dużą część swego życia Newman poświęcił działalności charytatywnej. Jego fundacja organizowała między innymi doroczne letnie obozy dla dzieci z całego świata cierpiące na poważne choroby.

Paul Newman znany był z liberalnych poglądów. Wielokrotnie brał udział w kampaniach wyborczych kandydatów Partii Demokratycznej. W latach 70-tych znalazł się na słynnej liście wrogów republikańskiego prezydenta Richarda Nixona. Kilka lat temu Newman stwierdził, że obecność na tej liście była największym zaszczytem jaki kiedykolwiek go spotkał.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.