Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3865 miejsce

Zmarł legendarny trener niemieckich skoczków

W wieku 62 lat zmarł dziś Reinhard Hess, jeden z najwybitniejszych trenerów w historii skoków narciarskich. Niemiec od prawie dwóch lat zmagał się z nowotworem trzustki - poinformował serwis Skijumping.pl.

Reinhard Hess / Fot. Tadeusz Mieczyński, Skijumping.plHess prowadził niemiecką kadrę skoczków w latach 1994-2003. To właśnie na okres jego pracy przypadają ostatnie największe sukcesy naszych zachodnich sąsiadów. Podopieczni Hessa zdobyli między innymi trzy złote medale Igrzysk Olimpijskich oraz sześć tytułów mistrza świata. Był twórcą osiągnięć takich legend jak Dietera Thomy, dwukrotnego triumfatora Pucharu Świata Martina Schmitta i Svena Hannawalda, który w 2002 roku jako jedyny wygrał wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni.

Reinhard Hess był niewątpliwie jednym z najwybitniejszych szkoleniowców w historii skoków narciarskich. W 2003 roku został odwołany ze stanowiska pierwszego trenera reprezentacji Niemiec,
gdyż zawodnicy zarzucali mu zbyt autorytarny sposób prowadzenia drużyny.

Od dwóch lat Hess zmagał się z rakiem trzustki. - Nie poddam się dopóki istnieje szansa na wyzdrowienie - mówił jeszcze w maju. Lekarze nie ukrywali jednak, że nowotwór jest niezwykle zaawansowany i nie da się go zoperować. Mimo olbrzymiej woli walki, Hess z czasem pogodził się ze swoim losem, czego oznaką była choćby odmowa przyjęcia kolejnej chemioterapii i chęć spokojnego spędzenia ostatnich dni życia w gronie najbliższych. Zmarł w Boże Narodzenie w niemieckiej klinice w Bad Berka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Szkoda, cześć jego pamięci

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda :( Ten Pan zostanie na zawsze w mojej pamięci! [*] za to co zrobił. Niech odpoczywa w pokoju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

[*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.