Facebook Google+ Twitter

Zmarł Neil Armstrong

Neil Armstrong, pierwszy człowiek, który postawił stopę na Księżycu, zmarł w wyniku przewlekłej choroby.

Neil Armstrong / Fot. Wikipedia"To jest mały krok dla człowieka ale wielki krok ludzkości" te słowa zna każdy, a ten, który je wypowiedział, ich już nie powtórzy. Neil Alden Armstrong zmarł w wyniku komplikacji po wszczepieniu buy-pasów.

20 lipca 1969 przeszedł do historii, dowodząc misją Apollo 11 i zrobił pierwszy krok na morzu Spokoju. Dla Amerykanów była to prestiżowa sprawa, Związek Radziecki wysłał pierwszego satelitę i człowieka, więc musieli czymś spektakularnym przegonić sowietów. Tym celem stał się Księżyc. Musieli się spieszyć, bo Rosjanie też zamierzali wbić flagę na Srebrnym Globie. Dla 39-letniego pilota oblatywacza, który zdobył papiery pilota przed prawem jazdy był nierzeczywisty sen. Urodzony 5 sierpnia 1930 roku w Wapakaneto w stanie Ohio. Podczas studiów na inżynierii kosmicznej na Uniwersytecie w Purdue został wcielony do armii na wojnę w Korei.

Po powrocie na studia ukończył studia na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Od 1955 pracował w NASA jako inżynier, pilot oblatywacz i administrator. Pierwszym lotem w kosmos była misja Gemini 8 i udane połączenie dwóch statków, które się zakończyło po pół godzinie z powodu wirowania jednostki Agena. Następny krok był już na Księżycu. Przy lądowaniu dało o sobie znać doskonałe wyszkolenie ponieważ mimo włączenia wszystkich alarmów przez komputer pokładowy, dowódca ręcznie umieścił maszyną na gruncie Księżycowym. To była jego ostatnia misja w kosmosie, potem pracował za biurkiem, w przeciwieństwie do Gagarina który po pierwszym locie w kosmos nadal pracował jako oblatywacz i w niewyjaśnionych okolicznościach zginął w wypadku lotniczym. Pod koniec życia unikał rozgłosu i dziennikarzy. Był ostatnim Kolumbem XX wieku. Gdy spojrzymy na Księżyc przypomnijmy sobie, o człowieku, który małym krokiem zmienił ludzkość.

Znajdź mnie na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To jest artykuł zredagowany? Litości... "Buy-pasy"? "Dla 39-letniego pilota oblatywacza, który zdobył papiery pilota przed prawem jazdy był nierzeczywisty sen"? " Następny krok był już na Księżycu."?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.