Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2507 miejsce

Zmarł "Niebezpieczny" Akuku - mąż 100 kobiet i ojciec 160 dzieci

Ancentus Akuku - 94-letni afrykański poligamista, znany z poślubienia 100 kobiet, zmarł po krótkiej chorobie w szpitalu w Kenii. Był najstarszym poligamistą na świecie.

Akuku miał przydomek "Niebezpieczny", a to przez swój wdzięk i zdolność uwodzenia kobiet. Według kenijskich mediów, pozostawił po sobie 160 dzieci.

Miał tak wielką rodzinę, że postanowił zbudować dla nich szkołę i kościół w Kisumu - mieście w zachodniej części kraju. Mężczyzna sam przyznawał, że jego rodzina jest zbyt duża, aby utrzymywać bliskie kontakty ze wszystkimi.

Pierwszy ślub wziął w 1939 roku, a ostatni w 1992 roku. Rozwodził się 30-krotnie.

Poligamia była normą w Afryce Wschodniej w czasach młodości "Niebezpiecznego". Z czasem praktyka wielokrotnego ożenku zanikała. Kobiety zyskały coraz więcej praw i wolności, a większość twierdzi, że nigdy nie poślubiłaby poligamisty.

"Dla mnie nie ma różnicy czy to król, czy prezydent" - twierdzi 25-letnia mieszkanka Nairobi. "Czasy poligamistów dawno przeminęły, a kobiety nie są już tak bezsilne, jak były kiedyś" - dodaje.

Akuku zemdlał w domu. "Ojciec miał kłopoty z nadciśnieniem. Zmarł po przewiezieniu do szpitala" - tłumaczy syn poligamisty, dr Walter Akuku.

Źródło: CNN

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że nie możemy podziwiać przystojniaka ... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.