Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27930 miejsce

Zmarł o. Marian Mróz OMI - duszpasterz kanadyjskiej Polonii

W czwartek, 30 września o godz. 12.50, odszedł do Pana w wieku 94 lat o. Marian Mróz OMI, który od 1955 roku swoją duszpasterską posługę pełnił w kanadyjskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Śp. Ojciec Marian Mróz (1915 - 2010) / Fot. Michał Radoszewski„W październiku 1956 roku o. Marian Mróz rozpoczął duszpasterska służbęw parafii św. Kazimierza w Vancouver . Tej - położonej nad Pacyfikiem wspólnocie – oddał większą część swego kapłańskiego życia w Kanadzie . Przez wiele lat był kapelanem seniorów w Domu Kopernika w Vancouver”
Msza święta pogrzebowa odbyła się we wtorek, 5 pażdziernika o godz. 11.00. Msza św. za o. Mariana Mroza OMI będzie odprawiona również w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Missisauga w czwartek, 7 października o godz. 11.00. Zostanie On pochowany na cmentarzu „Assumption” w Mississauga.

Mszę św. w Vancouver odprawiał Jego Eminencja Arcybiskup Kolumbii Brytyjskiej Michael Miller, koncelebrowali oblaci Prowincji Matki Bożej, pracujący w BC: Jacek Nosowicz, Francios Dyjak , Władysław Karciarz, Krzysztof Pastuszka, Marek Czyżycki, Roman Majek, Ken Forster, oraz ks. Jan Staszel, SDB i Ryszard Zgorzelak, SDS. Ojca Mariana Mroza żegnali w ostatniej drodze Konsul Generalny RP w Vancouver Krzysztof Czapla, przedstawiciele organizacji polonijnych oraz parafianie. Szczególne wyrazy wdzięczności skierowane są dla Pani dr. Heleny Duchowskiej za opiekę i troskę podczas długiej choroby o. Mariana, szczególnie zaś za miłosierne serce w ostatnich dniach jego życia. Pamietajmy w modlitwach o zmarłym. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

marta kozlowski
  • marta kozlowski
  • 08.10.2010 21:05

Z zalem i smutkiem zegnalismy Ojca Mroza ktory skonczyl posluge ludzka na ziemi i odszedl do Pana na wieczny i zasluzony odpoczynek.Niech odpoczywa w pokoju wiecznym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.