Facebook Google+ Twitter

Zmarł Rady Bradbury

5 czerwca zmarł Rady Bradbury, ojciec literatury science-fiction.

2 dni temu w Los Angeles zmarł Rady Bradbury. Umarł we śnie w swoim domu w Kalifornii. Autor, określany mianem giganta literatury science-fiction oraz horroru, napisał 500 powieści. Jego najsłuszniejsze powieści to "Kronik marsjańskie", "Fahrenheit 451", przetłumaczono je na 36 języków.

Wyróżniony wieloma nagrodami, w tym 1989 r. nagrodą Grand Master, World Fantasy Award, Nagrodą Stokera oraz 2004 odznaczony Narodowym Medalem Sztuki i 2007 Orderem Sztuki i Literatury.

Samouk Sam Randy podkreślał, iż nie ukończył college'u, gdyż jego rodzina była biedna. Ale za to od 18 do 28. roku życia spędzał na samokształceniu w bibliotece (odwiedzając ją 2-3 razy w tygodniu, czytając wszystko, co wpadło w jego ręce). Sam wielokrotnie zachęcał młodych ludzi do „porzucenia komputera i pójścia do biblioteki”.

W wieku 21 lat wysłał do czasopisma literackiego pierwsze części „kronik marsjańskiej” , które w latach 50 zyskały ogromną sławę. Inną znaną pozycją jest „451 stopni Fahrenheita” – opowieść o świecie, gdzie zakazano książek i krytycznego myślenia . Sam tytuł wywodzi się od temperatury, w której pali się papier oraz jak przyznał autor w wywiadzie dla Cnn „sytuacji w hitlerowskich Niemczech gdy palono książki” „spalono wiele myśli” - dodał.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.