Facebook Google+ Twitter

Zmarł Richard Wright, założyciel grupy Pink Floyd

Wczoraj pożegnaliśmy wielką postać rockowej sceny muzycznej, Richarda Wrighta, założyciela grupy Pink Floyd.

Richard Wright miał 65 lat. Zmarł w swoim domu w Wielkiej Brytanii, po krótkiej walce z rakiem. Rodzina nie chciała podać na ten temat więcej informacji i poprosiła o „uszanowanie ich prywatności w tym trudnym czasie”.

Richard Wright razem z Rogerem Watersem i Nickiem Masonem jako studenci School of Architecture założyli w 1965 roku grupę Pink Floyd. W 1979 w wyniku kłótni z Watersem, Wright opuścił grupę. Cztery lata później założył wraz z Davidem Harrisem nowy zespół Zee, z którym wydał jedną płytę „Identity”. W 1987 roku Wright powrócił jednak do Pink Floyd. Wydał też dwie solowe płyty „Wet Dream” (1978 r.) i „Broken China” (1996 r.). Richard grał na instrumentach klawiszowych, dętych, a także wiolonczeli i skrzypcach.

Jego kolega z zespołu David Gilmour, który dołączył do zespołu Pink Floyd w 1968 roku i jednocześnie zastąpił mającego problemy z narkotykami i schizofrenią Syda Barretta, napisał na swojej stronie: "W natłoku opinii o tym kim lub czym było Pink Folyd, ogromny wkład Rick’a jest często zapominany".

Dalej w oświadczeniu czytamy: "Nigdy nie grałem z kimś takim jak on. Mieszanka jego i mojego głosu wraz z naszą muzyczną telepatią dały pierwsze owoce w 1971 roku na płycie „Echoes”. Z mojego punktu widzenia wszystkie najlepsze momenty Pink Floyd to te, w których Richard był w pełnej formie."

W wywiadzie dla BBC powiedział o Wrightcie: "Był tak cudowny, szlachetny i prawdziwy, że będą za nim ogromnie tęsknić wszyscy Ci, którzy go kochali."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.