Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27744 miejsce

Zmarł Stanisław Smółka - współtwórca RMF FM

Stanisław Smółka, współtwórca i założyciel radia RMF FM, nie żyje. Po długiej walce z ciężką chorobą zmarł dziś nad ranem w szpitalu.

 / Fot. Screen strony Tok FMStanisław Smółka był z wykształcenia geografem. W latach 80. był szefem studenckiej rozgłośni radiowej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Radia Alma, która mieściła się w Krakowie w Domu Studenckim "Piast".

W 1985 roku przeszedł do radia Kraków, gdzie pracował w redakcji młodzieżowej. W 1990 wspólnie ze Stanisławem Tyczyńskim założył radio RMF FM, w którym prowadził audycję, a także był autorem i prowadzącym serwisy informacyjne. Od 1993 roku był szefem katowickiego oddziału RMF.

Prowadził pasma programowe; najbardziej znane to popołudniowe pasmo "Poza zasięgiem". Z dużych medialnych przedsięwzięć należy wspomnieć jego udział w pierwszym radiowym reality-show Osada Wirakocza, który prowadził wraz z Pawłem Pawlikiem, Marzeną Rogalską i Janem Burdą. Stanisław Smółka pracował w RMF FM od początku jej istnienia, nieprzerwanie przez 20 lat.

Tuż przed chorobą zaangażował się w budowę sieci radiowej na Ukrainie - RadioMan, lwowskiej rozgłośni. "Ta nazwa dobrze do niego pasuje. Stanisław Smółka pozostanie w naszej pamięci właśnie takim Radio-manem: pasjonatem i profesjonalistą" - wspominają przyjaciele ze stacji RMF FM.

Źródło: rmf.fm.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wielka strata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.