Facebook Google+ Twitter

Zmarł Sydney Pollack

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-27 09:37

W Los Angeles zmarł znany amerykański reżyser i producent filmowy Sydney Pollack. Był twórcą takich filmów, jak "Pożegnanie z Afryką", "Tootsie" i "Czyż nie dobija się koni".

73-letni Sydney Pollack zmarł w swoim domu na przedmieściach Los Angeles. Przyczyną śmierci był rak, którego u reżysera wykryto dziewięć miesięcy temu. W ostatnich chwilach życia Pollackowi towarzyszyli członkowie jego rodziny: żona , dwie córki oraz wnuki.
Sydney Pollack urodził się w stanie Indiana w rodzinie żydowskich imigrantów z Rosji. Po ukończeniu liceum nie poszedł na studia, ale pojechał do Nowego Jorku, gdzie uczył się sztuki aktorskiej w szkole Stanforda Meisnera. W latach 60. był reżyserem i producentem programu telewizyjnego "Alfred Hitchcock przedstawia". W 1970 roku jego film o maratonie tańca, zatytułowany "Czyż nie dobija się koni" otrzymał dziewięć nominacji do Oscara, w tym, za reżyserię. Szczyt kariery Sydneya Pollacka przypadł na lata 80. Wtedy to zdobył nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej za dramat "Pożegnanie z Afryką", a jego komedia "Tootsie" z Dustinem Hoffmanem otrzymała aż 10 nominacji.
W ostatnich latach Pollack pracował jako aktor. Był też producentem nominowanego w tym roku do Oscara filmu "Michael Clayton".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.