Facebook Google+ Twitter

Zmarł twórca frisbee

Wynalazca plastikowego krążka do rzucania, jednej z najpopularniejszych zabawek na świecie, Walter Frederick Morrisson zmarł 9 lutego w swoim domu w Monroe, w stanie Utah. Miał 90 lat.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Frisbee-control-backhand-top.jpgMorrison był pilotem podczas II wojny światowej. Zestrzelony trafił do obozu jenieckiego na ponad miesiąc. Na pomysł na nową zabawkę wpadł podczas zabawy metalową podkładką pod ciasto ze swoją przyszłą żoną Lu Nay.

Plastikowe krążki nosiły początkowo nazwę Pluto Platter i były sprzedawane przez Morrissona na lokalnych targach. W 1957 roku Morrisson sprzedał prawa do zabawki kalifornijskiej firmie Wham-O, która szybko odkryła, że młodzież nazywała krążek „frisbie”, nawiązując do nazwy popularnego wówczas ciasta.

Firma szybko zmieniła nazwę zabawki a także, chcąc uniknąć nieporozumień, oryginalną pisownię i tak narodziło się frisbee. Od tego czasu Wham-O sprzedało ponad 200 milionów frisbee. Szacuje się, że sporty z użyciem plastikowego krążka uprawia około 45 milionów osób.

BBC

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zostawił ślad po sobie - frisbee.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.