Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23588 miejsce

Zmarł twórca pierwszego polskiego magazynu dla gejów

1 maja w wieku 45 lat zmarł Andrzej Bulski - twórca pierwszego w Polsce magazynu dla mniejszości seksualnych "Inaczej" i szef wydawnictwa Softpress.

 / Fot. Fot. SoftpressW 1990 roku razem z przyjaciółmi stworzył pierwsze dostępne w ogólnej sieci sprzedaży pismo dla gejów i lesbijek "Inaczej". Miesięcznik, którego był redaktorem naczelnym, wywarł ogromny wpływ na środowisko gejowskie. Tysiące gejów i lesbijek przez "Inaczej" przechodziło proces samoakceptacji oraz znajdowało życiowych partnerów. To dzięki "środowiskom skupionym wokół gazety", jak pisał nieżyjący już prof. Lech Falandysz, rozpoczęto dyskusję, która doprowadziła do wpisania w tzw. "Karcie Praw i Wolności", powstałej w kancelarii Lecha Wałęsy, zakazu dyskryminacji ze względu na orientację seksualną.

Andrzej Bulski wraz z zespołem redakcyjnym zawsze angażował się w inicjatywy społeczne mające poszerzać zakres tolerancji wobec mniejszości homoseksualnej. W 1990 r. z jego inicjatywy powstał poznański oddział Stowarzyszenia Grup Lambda. W 2005 r. z jego inicjatywy powstał portal Polgej.pl, któremu szefował do śmierci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

[']

Komentarz został ukrytyrozwiń

[']

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.