Facebook Google+ Twitter

Zmarł założyciel Beastie Boys - Adam Yauch

Kolejna strata dla świata muzyki. W wieku 47 lat zmarł dziś na raka znany raper, członek i założyciel grupy Beastie Boys. Znany był także jako "MCA"

Adam Yauch, Bestie Boys at Brixton Academy - 05/09/07 / Fot. Fabio Venni/ Attribution-Share Alike 2.0 GenericAdam Yauch walczył z nowotworem ślinianek i węzłów chłonnych. Przeszedł chemioterapię, niestety choroba zwyciężyła. Muzyk zostawił żonę i córkę.

Grupa Beastie Boys, której był założycielem i członkiem, była jednym z najważniejszych zjawisk sceny hip - hopowej jak informuje Gazeta.pl.

"MCA" założył zespół wraz ze swoimi szkolnymi kolegami w roku 1978. Grupa Beastie Boys zdobyła popularność po odbyciu trasy z Madonną. Yauch prócz talentu muzycznego, udzielał się także jako reżyser teledysków zespołu. Prowadził także własną małą wytwórnię filmową Oscilloscope Records.

Był założycielem fundacji Milarepa Fund zajmującej się między innymi organizacją koncertów na rzecz wolności Tybetu. Yauch udzielał się społecznie i angażował w ochronę praw człowieka. Zmarł mając 47 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(*)(*)(*)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.