Facebook Google+ Twitter

Zmarła 29-letnia ciężarna. Trzy szpitale odmówiły jej pomocy.

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-01-04 15:12

Służby wojewody wielkopolskiego mają zbadać okoliczności śmierci 29-letniej ciężarnej, która zmarła podczas transportu ze szpitala w Nowym Tomyślu. Wcześniej pomocy odmówiły jej trzy poznańskie szpitale.

Wikimedia Commons / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hospital_room_ubt.jpeg1 stycznia do szpitala w Nowym Tomyślu w ciężkim stanie trafiła 29-letnia ciężarna kobieta. Lekarze podejrzewali u niej świńską grypę. Szpital nie miał izolatki, dlatego poprosił poznańskie szpitale o przyjęcie kobiety. Jak mówi dyrektor placówki, Janusz Nowak, trzy szpitale odmówiły pomocy, chociaż były w nich wolne miejsca.

W sobotę na przyjęcie kobiety zgodził się szpital kliniczny w Poznaniu, jednak w trakcie transportu kobieta zmarła.

Dyrektor nowotomyskiego szpitala zapowiedział złożenie skargi do wojewody, bo w tym wypadku zawiodły wszystkie procedury. Służby wojewody sprawdzą, dlaczego żaden z poznańskich szpitali nie zgodził się na przyjęcie kobiety mimo procedur o izolowaniu pacjentów z podejrzeniem A/H1N1. Możliwe, że sprawą zajmie się prokuratura.

Ostatecznie okazało się, że kobieta nie była zakażona wirusem nowej grypy. - Wynik badania jest ujemny, nie miała A/H1N1 - powiedział tvn24.pl Tomasz Misztal z Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Źródło: TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Trzy lata temu podobny przypadek był ze mną, ale jak widać żyje. Z gorączką 39,9 szpitale poniewierały mną jak byle czym. Jedna pani doktor rozpoznała ... "różyczkę". Drugi pan doktor, "zapalenie rzepki". Gdyby nie znajomy profesor, dziś nie napisałby tego komentarza, chory jest nie pacjent, a cały system. Zaczynając od szkolnictwa wyższego (akademia medyczna i tp.) kończąc odpowiedzialnością lekarzy za błędy. Teraz mam żone w 4-m m-cu ciąży, i mnie po takich wydarzeniach ogarnia paniczny strach. Co będzie z '' TYM CHORYM PANSTWEM"??? Które i tak ma politykę prorodzinną do D...PY !!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dario, rację ma pan Zdzisław dopilnuj tematu. Zresztą wszyscy możemy dopilnować. Zasypmy odpowiedzialnych za to telefonami, zadawajmy trudne pytania. Niech poczują co się stało, niech im nie będzie miło. To jest powinność dziennikarska by pewni ludzie czuli wyrzuty sumienia. Niech ich to boli. Niech płaczą. Niech to będzie przykład dla innych. Były wolne miejsca. Nie przyjęto. Czemu? Proste pytanie. I nie odpuszczać. Mateusz niech obecni praktykanci podzwonią po tych szpitalach co odmówiły. Niech podzwonią po wojewodach i innych odpowiedzialnych. Niech im zrobią ciepło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W człowieku coś grzmi jak czyta takie rzeczy. Pewnie znowu jacyś ludzie minęli się z powołaniem. Chcieli zostać aktorami czy dziennikarzami ale akurat była wolna posadka w szpitalu to poszli tam. Jak można zostawiać taką sprawę nierozwiązaną i że niech ją wiozą gdzie indziej. Jak?!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie otwieram linku TVN24.
Smutna sprawa tym bardziej że dotyczy mojego terenu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.