Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5902 miejsce

Zmarła chora na raka uczestniczka "The Voice Of Poland"

Kasia Markiewicz, uczestniczka IV edycji programu "The Voice of Poland" zmarła 23 marca. Miała 38 lat.

Uczestniczka Uczestniczka programu w wieku 36 lat usłyszała diagnozę: rak szyjki macicy. Leczenie chemioterapią nie przyniosło pożądanych efektów. Chcąc wykorzystać ostatnie miesiące swojego życia, Markiewicz postanowiła wystąpić w talent show.

"Życie warto doceniać wcześniej i dbać o to, by trwało jak najdłużej. Akurat mój rodzaj nowotworu okazał się zupełnie chemioodporny." - powiedziała Markiewicz w wywiadzie dla onet.pl.

Poprzez swoją historię uczestniczka chciała zachęcić kobiety do regularnych badań. "Wszystkiemu można zapobiec, jeśli człowiek o siebie dba. Ja się mocno zaniedbałam. Dużo pracowałam, nie myślałam o sobie, badałam się, ale pobieżnie i tylko od czasu do czasu. Tak więc żal i pretensje o to, co się stało, mogę mieć tylko do siebie."

Na portalach społecznościowych pojawiły się kondolencje trenerów "The Voice of Poland", m.in. od Marii Sadowskiej, Justyny Steczkowskiej i Barona z Afromental.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

A w praktyce wygląda to tak , do ginekologa [ przychodnia ] chodzą panie w okresie menopauzy , kobiety stosujące antykoncepcje , ciężarne , i z dolegliwościami zapalnymi . Wszystkie te osoby mają wykonywaną cytologię przynajmniej raz w roku .
A tak na marginesie ...ile kobiet korzysta z badań profilaktycznych ? Nie tylko cytologicznych ale i mammograficznych wykonuje systematycznie ok 15 - 20 % kobiet .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Refundacja przysługuje raz na trzy lata wszystkim kobietom w wieku 25-59 lat. Tymczasem wg zachodnioeuropejskich kryteriów:
- profilaktyczne badania cytologiczne należy zacząć nie później niż po ukończeniu 21 lat i kontynuować do 70 roku życia,
- badanie powinno się przeprowadzać nie rzadziej niż raz do roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do 65 roku życia cytologia jest refundowana . Po tym wieku można zaprzestać wykonywania badania jeśli do tej pory wyniki były dobre i nie jest się w grupie ryzyka , uwarunkowania genetyczne .
Panie korzystające z HTZ mają badania co roku . Tak długo jak biorą hormony .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Hadrianie, nie wiem czy to było talencie czy beztalencie. Tekst nie oddaje hołdu tej osobie ani nie nawołuje do ogłoszenia żałoby narodowej. Historia jak z pewnością tysiące przedwczesnych zgonów poległych w walce medycyny z rakiem. Nie widziałem występów tej Pani, bo z założenia głupot nie oglądam. Ale jeśli na wizji zaapelowała do młodych kobiet by się badały, to oddaję jej cześć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smutne , szacunek do życia mocno przeceniany .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Szychlińska: smutek to by był, jakby przedwczesną śmierć każdego muzycznego beztalencia relacjonowano na łamach W24. Nie byłoby wtedy miejsca na - na przykład - niezwykle dramatyczne artykuły o żebrakach wyciągających do Umiłowanego Przywódcy Don-Al-Da ręce po jałmużnę pod kolejnym szczytnym pretekstem, i gawiedź nie miałaby czym być oburzona, a koncerny medialne notowałyby straszne straty. Pozostałoby tylko gorzkie ubolewanie nad śmiercią osób, których i tak nikt nie znał i nikogo nic nie obchodziły.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.03.2014 19:18

Polecam serial "The Big C". Opowiada o nauczycielce Cathy, która dowiaduje się, że ma czerniaka w stadium IV. Leczenie nic już nie da, więc rezygnuje z niego, żeby spełniać swoje marzenia. Tak jak Kaśka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niesamowita osobowość!
I... to jest właśnie ta sprawiedliwość boska! Ktoś ma prawo żyć na tym świecie "tyle" a inny "ty...yle"... Jeden chce żyć, a ktoś inny nie...

Od czego to zależy? Jak to jest? Bardzo sprawiedliwe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie, proszę sobie darować osobiste docinki. Ktoś wystąpił kiedyś w jakimś programie, zmarł i robi się z tego newsa. Tak jakby na codzień nie umierali ludzie. To napewno wielka tragedia dla rodziny i bliskich, ale ta śmierć nie różni się niczym od śmierci głodowej dzieciaka z afryki. Na każde dziecko też wypisuje pan znicze [*] w komentarzach?

Andrzeju, śmierć ludzi 80 letnich też jest poruszająca, tylko osoby z otoczenia są z ich śmiercią bardzej pogodzeni z racji wieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu, Pan Bartłomiej, jak Podstolina w "Zemście" rzadko kiedy myśli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.