Facebook Google+ Twitter

Zmarła Elizabeth Taylor. Miała 79 lat

Elizabeth Taylor, jedna z największych gwiazd kinematografii XX wieku zmarła dziś w Los Angeles. Miała 79 lat.

Elizabeth Taylor / Fot. Alan Light,CC 2.0,http://en.wikipedia.org/wiki/File:Elizabeth_Taylor_2.jpgLegenda
Elizabeth Taylor zadebiutowała w 1942 roku w filmie "There's One Born Every Minute". Zagrała również w takich filmach, jak "National Velvet", "Kleopatra" oraz "Kto się boi Virginii Woolf?". Jej urok i geniusz aktorski przyniosły Taylor oszałamiającą sławę na hollywoodzkim olimpie. Szczyt jej kariery filmowej nastąpił w latach 1950 i 1960. W tym czasie Elizabeth Taylor otrzymała cztery nominacje do Oscarów. Nietuzinkowe życie prywatne aktorki, sukces na planie filmowym, a także aktywne zaangażowanie w pracę charytatywną zapewniły jej powszechne uznanie i miłość widzów.

W światku gwiazd tabu zostało złamane

Problemy ze zdrowiem
Problemy zdrowotne aktorki zaczęły się jeszcze na planie filmowym "National Velvet". Podczas kręcenia filmu Taylor poważnie uszkodziła kręgosłup. Z tą bolączką borykała się przez całe życie. Aktorka chorowała również na rzadką odmianę zapalenia płuc. W latach 60. uzależniła się od alkoholu i środków przeciwbólowych. W 2004 r. okazało się, że cierpi na niewydolność serca. To wszystko jednak nie przeszkodziło jej aktywnie włączać się w kampanię na rzecz walki z AIDS.

Ostatni spektakl Króla Popu

W lutym bieżącego roku stan zdrowia aktorki znacząco pogorszył się. Elizabeth Taylor została hospitalizowana. Taylor zmarła 23 marca 2011 r. w Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles. Miała 79 lat.

Życie prywatne
Aktorka była ośmiokrotnie mężatką, raz owdowiała. W pozostałych przypadkach rozwodziła się. Przez wiele lat Taylor przyjaźniła się z Michaelem Jacksonem, który uważał aktorkę za swoją największą muzą.

- Gdy pojawiała się na ekranie, usuwała w cień inne postacie. Ściągała widzów siłą swojej osobowości. Była kobietą zjawiskowo piękną, i tę urodę zachowała do ostatnich dni - powiedział dla TVN24.pl Wiesław Kot, krytyk filmowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Elizabeth Taylor będę pamiętał przede wszystkim z filmu "KLEOPATRA" jako odtwórczyni roli głównej. Ale stworzyla także wiele dramatycznych innych kobiecych ról, jak "Kto się boi Virginii Woolf"! Zaś ciągle powtarzana w plotkach cyfra - ile razy, i z kim wyszła za mąż, zupełnie mnie nie interesuje! Była na 100% Kobietą ot co;)) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kochali się z Michaelem Jacksonem, miłością przyjaźni On oddawał jej cześć siebie, Ona za to popierała jego mniej i bardziej szalone pomysły... Dwie wielkie postacie [*][*][*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.