Facebook Google+ Twitter

Zmarła gwiazda kina. Mickey Rooney miał 93 lata

Amerykański aktor Mickey Rooney, znany głównie z filmu "Śniadanie u Tiffany'ego", zmarł w niedzielę w swoim domu w Hollywood w wieku 93 lat. "Odeszła jedna z ostatnich wielkich hollywoodzkich legend" - piszą media na całym świecie.

 / Fot. PAP/EPA/PAUL BUCKJak podaje magazyn "Variety" aktor od pewnego czasu chorował. Rooney zmarł w swoim domu w Hollywood. Zostawił dziewięcioro dzieci. Najstarszy syn, Mickey Jr, ma 69 lat. "Malutki aktor, który miał wielkie sukcesy" - napisał magazyn "Variety".

"Nigdy nie przechodź na emeryturę, ona nie inspiruje" - tak brzmiało motto zmarłego w niedzielę aktora. Do końca życia tych słów się trzymał i ostatni film w którym wystąpił ("Fragments from Olympus: The Vision of Nikola Tesla") czeka na swoją premierę.
Jak podaje tvn24.pl w grudniu swoją premierę będzie miał film "Noc w muzeum 3", w którym Rooney również zagrał.

Mickey Rooney był czterokrotnie nominowany do Oscara i otrzymał dwie statuetki: Honorową i Specjalną. Dwukrotnie był laureatem Złotych Globów i nagrody Emmy. Pojawił się na ekranie z takimi gwiazdami jak Judy Garland (w musicalu "Babes in Arms"), a także Elizabeth Taylor (w filmie "National Velvet"). Jednakże największą sławę przyniosła mu rola Pana Yunioshi w filmie "Śniadanie u Tiffany'ego", gdzie zagrał razem z Audrey Hepburn.

"To największy filmowy aktor, jakiego kiedykolwiek stworzyło Hollywood" - mówił o nim aktor Laurence Olivier.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oglądałem go jako nastolatka w roli dorastającego Edisona, na czarno-białym, ale wyrazistym filmie z lat trzydziestych. Także jako sierżanta, który otoczony przez okrutnego wroga wysadza się w powietrze wiązką granatów (1965). Nic tylko westchnąć nad dawnymi filmami z Hollywood, które miał ręce i nogi, ale stały na nogach. Człowiek jak epoka. Cześć jego pamięci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak. Wielki aktor. [*]
Moja śp. Mama bardzo lubiła jego kreacje filmowe. Niestety nie pamiętam wiele jego ról.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.