Facebook Google+ Twitter

Zmarła Irena Jarocka. Miała 66 lat

Artystka miała 66 lat. Zmarła po ciężkiej chorobie. Menadżerka wokalistki, Agnieszka Pasternak poinformowała, że Irena Jarocka odeszła w sobotę, o godz. 14 w Warszawie. Pochowana zostanie w katakumbach cmentarza na Powązkach.

 / Fot. Michał Nadolski/CC 3.0Ukończyła V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku-Oliwie. Następnie Wydział Biologii Studium Nauczycielskiego również w Gdańsku. Uczestniczyła w konkursach dla piosenkarzy amatorów, współpracowała z Zespołem Estradowym Marynarki Wojennej Flotylla.

Debiutowała już w wieku 20 lat (w 1966 roku) w klubie Rudy Kot w Gdańsku, w tym też roku pierwszy raz wystąpiła na KFPP w Opolu. Wielokrotnie występowała na MFP w Sopocie. W 2007 roku wydała autobiograficzną książkę, wywiad - rzekę "Motylem Jestem, czyli piosenka o mnie samej" nakładem wydawnictwa Prószyński i Spółka.

Już w roku 1966 udanie wystąpiła na IV Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 1969-1973 przebywała na stypendium w Paryżu. Doskonaliła tam swoje umiejętności wokalne i sceniczne min. w Petit Conservatoire de la Chanson przy słynnej paryskiej Olympii. Nagrywała płyty dla firmy Philips i koncertowała u boku takich gwiazd jak Michel Sardou, Enrico Micias, Charles Aznavour czy Mireille Mathieu.

Koncertowała w kraju i za granicą, w RFN, Czechosłowacji, Bułgarii, Szwajcarii, we Włoszech, Portugalii, Luksemburgu, Australii, we Francji oraz w ośrodkach polonijnych USA i Kanady. Współpracowała m.in. z zespołami Polanie, Czerwone Gitary i Budka Suflera. Do Stanów Zjednoczonych wyjechała na stałe w 1990 roku. W roku 2003, była gwiazdą festiwalu w Syracuse. W roku 2007, wróciła do kraju. Wydała 11 albumów studyjnych. Ostatni w 2010 roku - podaje PAP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (34):

Sortuj komentarze:

kyc maria
 • kyc maria
 • 22.01.2012 15:51

irena jarocka polskiejmuzi odeszla bedze wszystki nam brakowac niech spoczwa w spokoiu

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
 • jędrzej
 • 22.01.2012 10:49

tak odchodza damy naszej sceny majdaniec rusowicz stanek sobczyk jarocka...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 ad rem
 • ad rem
 • 22.01.2012 09:56

Miała 65 lat , proszę poprawić .....Odpłynęły kawiarenki ....smutek pozostał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ali
 • ali
 • 22.01.2012 09:27

piekne http://www.dailymotion.com/video/xhbu8g_motylem-jestem-irena-jarocka_music#rel-page-1

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ali
 • Ali
 • 22.01.2012 02:14

smutna historia.

"motylem jestem "to moja piosenka,bo motylem jestem od urodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.01.2012 02:08

[*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Była i będzie niezapomniana dla wielu. W mojej pamięci pozostanie jako wyśmienita artystka i wspaniała osoba. Miałem okazję z nią rozmawiać w czerwcu 2011 link Wyglądała tak kwitnąco. Pozostanie wielki żal i smutek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czasem dla dobra serwisu trzeba polemizować nawet z redakcją. Każdy bywa omylny. Wyraz "dopiero" w tytule jest nie tylko niefortunny. To błąd. Redakcji zapewne chodziło o to, że Irena Jarocka w chwili śmierci miała ZALEDWIE/TYLKO 66 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Janina - materiał jest zatwierdzany przez redakcję. Ktoś wpuszczając go do serwisu tak poprawił mój tytuł uznając że tak będzie lepiej. Nie polemizuję z decyzjami zespołu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janina
 • Janina
 • 21.01.2012 22:24

Taak, to kawał historii polskiej muzyki rozrywkowej.Żal...

Do Autora: to "dopiero" w tytule jakoś mi nie pasuje.Czy jak umrze moja teściowa, to mam powiedzieć "miała już 87 lat" czy "dopiero 87 lat"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.