Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5315 miejsce

Zmarnowane talenty w skokach narciarskich

Harri Olli fiński skoczek narciarski, kilka dni temu ogłosił zakończenie kariery. Tym samym Olli dołączył do grona niespełnionych talentów.

Harri Olli http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Harri_Olli.JPG&filetimestamp=20070709225738 / Fot. Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0Prostytutki, alkohol i zabawa

Harri Olli miał być nadzieją fińskich skoków narciarskich. W młodym zawodniku eksperci i media widzieli następcę Mattiego Nykänena i Janne Ahonena. Pierwszego wybryku skoczek dopuścił się w sezonie 2006/2007, kiedy to w Oberstdorfie (Niemcy) zorganizował libację alkoholową w tamtejszym hotelu. Za ten czyn został został wyrzucony z kadry. Do reprezentacji powrócił po prawie dwóch latach. Jednak nadal nie potrafił sobie poradzić z imprezowaniem. Olli słynął także z obrażania sędziów, sztabu trenerskiego i działaczy. W końcu w wieku 25 lat zdecydował się wycofać ze skakania - tłumacząc się m.in. słabą formą i znudzeniem. Prawdopodobnie były skoczek ma zająć się trenowaniem młodzieży. Czy alkoholik i organizator orgii z prostytutkami może zostać "trenerskim" autorytetem młodego pokolenia?

Mógł reprezentować Polskę, wybrał Austrię

Arthur Pauli, syn polskich imigrantów, w Pucharze Świata pojawił się po raz pierwszy w sezonie 2005/2006, ale na pierwsze punkty musiał czekać rok. Austriaccy trenerzy upatrywali w nim następcę Thomasa Morgensterna, dla innych miał się stać rywalem Gregora Schlierenzauera. Mimo oferty reprezentowania Polski wybrał skakanie w Austrii. Fatalny upadek w maju 2008 przerwał obiecującą karierę. Młody skoczek nie powrócił już do dobrej formy - postanowił zawiesić narty na kołek.

Lars Brystol http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:4wiki_bystoel_lars.jpg&filetimestamp=20060915213505 / Fot. Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.5Medalista z nałogami

Złoty i brązowy medalista z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie, brązowy z Mistrzostw Świata w Predazzo, zdobywca złota na Mistrzostwach Świata w lotach w Tauplitz - tak wygląda "medalowy" dorobek Larsa Bystøla. Po sukcesie w Turynie nałogi Norwega mówiąc delikatnie zaostrzyły się. Na początku skoczek walczył z alkoholizmem, a gazety rozpisywały się o jego jeździe samochodem na "podwójnym gazie". W styczniu 2009 roku Norweska Komisja Antydopingowa wykluczyła go z zawodów z powodu używania narkotyków. Po tym incydencie Lars postanowił się rozstać ze skokami.

Krnąbrny duet

Frank Loeffler i Michael Moellinger zaliczani byli do grona młodych i obiecujących skoczków w Niemczech. W przyszłości mieli zastąpić Martina Schmitta i Svena Hannawalda, jednak stało się inaczej. Loeffler odniósł poważną kontuzję w sezonie 2002/2003, po kilku miesiącach rehabilitacji powrócił na skocznię. W 2003 roku publicznie skrytykował niemiecki sztab szkoleniowy - w tym samym roku wziął udział w tajemniczej aferze "narkotykowej" razem z Moellingerem. Mówi się nieoficjalnie, że zawodnicy wspólnie zażywali używki. Po tym zdarzeniu Loeffler zrezygnował ze skakania, a jego kolega został reprezentantem Szwajcarii.

"Drzemie w nim wielki potencjał talentu"

Tak o Mateuszu Rutkowskim mówił Adam Małysz - mistrz z Wisły. Złoty medalista Mistrzostw Świata juniorów z 2004 roku w sezonie 2004/2005 został wykluczony z kadry za brak dyscypliny. Rutkowski nie mógł poradzić sobie ze sławą - popadł w alkoholizm.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.