Facebook Google+ Twitter

Zmęczeni, ale szczęśliwi pielgrzymi z Turku już na Jasnej Górze

W czwartek, 13 sierpnia, o godz. 15.30 rozpoczęli przywitanie z Jasną Górą uczestnicy XIX Pieszej Pielgrzymki Tureckiej. Do Częstochowy dotarło ponad 200 osób, pokonując około 180 km. Pielgrzymów witał ze Szczytu bp Wiesław Mering.

Pielgrzymi przed Jasnogórskim Szczytem / Fot. Rafał KowalczykPielgrzymi ze wzruszeniem patrzyli na jasnogórski klasztor, kiedy po sześciodniowej drodze doszli do upragnionego celu. Na ich czele weszła młoda para, Sylwia i Jacek Ogrodowczykowie, którzy pierwszego dnia wędrowania zawarli związek małżeński w parafii św. Floriana w Uniejowie.

Tegorocznym hasłem pielgrzymki były słowa: „Otoczmy troską życie”. Dało się to czuć w czasie całego pielgrzymowania, bowiem wszystkie konferencje poruszały ważny temat ochrony życia ludzkiego.

Nowością tegorocznego wędrowania było propagowanie modlitwy za kapłanów i osoby powołane do wyłącznej służby Bogu. W szczególny sposób proszono o liczne i święte powołania podczas różańca czy Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Pielgrzymka to nie tylko modlitwy, śpiewy, ale także momenty wielkiej radości. Podczas rekolekcji w Miedźnie zostało zorganizowane także ognisko połączone ze śpiewaniem pieśni religijnych, przy którym młodzież bawiła się i tańcem chwaliła Boga.

Nad zdrowiem i bezpieczeństwem idących czuwała grupa medyczna wraz z wykwalifikowanym lekarzem oraz porządkowi i drogówka, świeżo przeszkoleni, z uprawnieniami do kierowania ruchem. Warto również podkreślić ogromny wkład grupy muzycznej, która zawsze, czy to deszcz, czy to słońce, dbała o odpowiedni dobór pieśni i piosenek religijnych.

Idącym w tym roku towarzyszyły zarówno upały, jak i ulewne deszcze. – Wydaje mi się, że mimo wszystko lepiej idzie się w słońcu, choć nie za dużym. Podczas deszczu wszystkie ubrania są przemoczone i wtedy mamy problem z ich suszeniem – mówi jeden z pielgrzymów grupy zielonej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

To też prawda teraz trzeba sie ruszyć aby więcej wydać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiesławie, Kościół to nie tylko liczby! Posłużyłem się tutaj tymi danymi, ponieważ jest to artykuł, który miał jak najwierniej oddać relację z wejścia. Gdyby się o tym nie pisało, wielu powiedziałoby: " Pewnie, siedzą tylko i kase zbierają"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bravo, liczy się każda żywa dusza :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co roku to samo liczby, liczby czy prawdziwa wiara wymaga tej formy pokazania swojej religijności ? Gigantomania ogarnęła Rzymsko-katolicki kościół w Polsce wysokością wież kościelnych ,pojemnością ich wnętrz ,liczbami uczestników pielgrzymek itp czy o to chodziło Chrystusowi i jego uczniom?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.