Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16732 miejsce

Zmęczenie, senność i ból nóg, czyli rajd "Harpagan" trwa

W Trąbkach Wielkich koło Gdańska trwa ekstremalny rajd na orientację. Z własną słabością i zmęczeniem nadal walczy kilkuset uczestników. Kto z nich otrzyma tytuł Harpagana 2007?

Gimnazjum w Trąbkach Wielkich / Fot. Ewa KowalskaW piątek o godzinie 21, wyruszyli z bazy uczestnicy trasy pieszej (100 km) i mieszanej (50 km pieszo i 50 na rowerze.). Dzisiaj o świcie do walki przystąpili kolarze, których zadaniem było przejechanie 200 km.

Na drodze z Gdańska do Trąbek WielkichKierowcy pędzący dzisiaj z Gdańska w kierunku Starogardu Gdańskiego musieli się mieć na baczności, i to nie tylko z powodu policjantów z radarami. Szosą jechały grupy rowerzystów, biorących udział w rajdzie. Jednym z nich, napotkanym nieopodal Kleszczewa, był Aleksander Jagiełło, Białorusin mieszkający w Białymstoku. Andrzej Jagiełło przyjechał na rajd z Białegostoku / Fot. Ewa Kowalska
- Ciężko, jestem bardzo zmęczony, ale i bardzo z siebie dumny. Jadę już dziesięć godzin. To dla mnie nowe doświadczenie, pierwszy raz startuję w tym rajdzie, miewam problemy z orientacją w terenie, ale jadę. To niesamowite przeżycie - mówi biegle po polsku, choć z obcym akcentem, pan Aleksander. Uczę się waszego języka, na następnym Harpaganie będę lepiej mówił - dorzuca ruszając w dalszą drogę

Baza w Trąbkach WielkichKilkunastoletni, miejscowi chłopcy Mateusz, Kuba, Patryk i Rafał bardzo przeżywają imprezę odbywającą się wokół ich domów. Zmęczeni uczestnicy rajdu wypoczywają na sali gimnastycznej gościnnego Gimnazjum W Trąbkach wielkich / Fot. Ewa Kowalska - A wie pani, czasami pomagamy uczestnikom rajdu, wskazujemy im drogę. Już bardzo wiele osób zrezygnowało z udziału, odpoczywają teraz w szkole. Część chyba do jutra tam zostanie A słyszała pani, że jeden z uczestników przyszedł na piechotę z Olsztyna? - przekrzykiwali się podekscytowani, być może przyszli Harpagani.

Wokół budynku szkolnego, chluby Trąbek Wielkich, snują się grupki tych, którzy trudy rajdu mają już za sobą. Jedni wracają z pobliskiego sklepu do szkoły, inni kierują się na przystanek PKS. Rzadko można spotkać osobę idącą dziarskim krokiem, nogi odmawiają już im posłuszeństwa, ale wszyscy są zadowoleni, żywo gestykulują dzieląc się swoimi przeżyciami z całonocnej wędrówki.Szymon i Marcin ze Szczecina / Fot. Ewa Kowalska

Zaliczyliśmy pięćdziesiąt kilometrów - mówią Szymon i Marcin ze Szczecina - ale jesteśmy debiutantami, więc z wyniku jesteśmy zadowoleni. Podczas takich imprez bardzo ważne jest doświadczenie, którego my jeszcze nie mamy. Sporo błądziliśmy, nadłożyliśmy ponad dwadzieścia kilometrów, ale nie my jedni. Jak mówią bywalcy w tym roku była dość trudna trasa. Tytuł Harpagana jeszcze na nas musi poczekać, ale my po niego wrócimy śmieją się młodzi szczecinianie.

Dziewczyny pracujące w punkcie informacyjnym / Fot. Ewa KowalskaO godzinie 16, w bazie rajdu praca wre. Wolontariusze obsługujący imprezę, podobnie jak uczestnicy rajdu, nie zmrużyli oka. Dziewczyny pracujące w punkcie informacyjnym życzliwie traktują każdego potrzebującego.

- Spośród 521 osób, które wczoraj wyruszyły z bazy, do tej chwili jeszcze 221 jest w drodze, a ci, którzy dzisiaj rano wsiedli na rowery, mają jeszcze ponad dwie godziny na dojechanie do mety. Mamy już pierwszych Harpaganów - informują organizatorzy - Ganna Stepankowa i Yevgeniy Myrgorodskyy z Kijowa w ciągu 15 godzin 46 min. pokonali pieszo 100 km, a Andrzej Chorab z Gdyni w czasie 13 godzin 14 min. uporał się z trasą mieszaną.

Czekamy na kolejnych zwycięzców, chociaż tak naprawdę, każdy biorący udział w tym rajdzie nim jest.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

No to jest dziennikarstwo obywatelskie od ucha do ucha [+]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieustannie zadziwia mnie licznik odwiedzin, jego ustawienia, funkcjonowanie i ... sens istnienia :) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałem kiedyś w tym Maratonie 24h wziąść udział!!:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.