Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

46104 miejsce

Zmian nazw ulic nie będzie. Radni warszawskiego Śródmieścia powiedzieli "nie"

Warszawa nie zmieni nazw ulic. Projekt uchwały, dotyczący "porządkowania" nazw części stołecznych ulic radni Śródmieścia uznali za absurdalny. – Korzyści ze zmian byłyby mniejsze niż koszty, które poniósłby zarówno urząd, jak i mieszkańcy - uzasadnił odejście od założeń uchwały wiceburmistrz Andrzej Zieliński.

 / Fot. masti, GNU, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Aleja_Jana_Pawla_II_w_Warszawie.jpg&filetimestamp=20070421165944O projekcie uchwały, który zakładał wprowadzenie innych nazw dla części ulic Warszawy, na przykład
Montażowej zamiast Montarzowej pisaliśmy kilkakrotnie.

Ostatecznie jednak, radni Śródmieścia odstąpili od planów, bo wyjątkowo niemal wszystkie ugrupowania były przeciwne nazewniczej rewolucji. "Taka zmiana może tylko zwiększyć chaos - utrzymywał Artur Górski z PiS. "Czy urzędnicy pani prezydent uważają, że warszawiacy nie wiedzą, kto to był Jan Paweł II i muszą dopisać w nazwie ulicy słowo „papież“? - wtórował mu Grzegorz Walkiewicz z SLD. Projekt skrytykowali też radni PO. "W maju papież Jan Paweł II zostanie beatyfikowany, wtedy znowu zmienimy nazwę na „błogosławionego papieża Jana Pawła II"? – pytał Grzegorz Rogólski.

Wiceburmistrz Andrzej Zieliński zapowiedział ostatecznie, że negatywne konsekwencje jakie niosłaby zmiana uchwały przesądziły o odejściu od niej. "Korzyści ze zmian byłyby mniejsze niż koszty, które poniósłby zarówno urząd, jak i mieszkańcy.

Przypomnijmy, że zmiana nazw miała nastąpić jako efekt zapisów ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej, która weszła w życie w czerwcu 2010 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wreszcie mamy trochę bardziej normalnych radnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.