Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10634 miejsce

Zmiana czasu a PKP

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-25 11:34

Dziś w nocy zmieniamy czas - z letniego na zimowy. O godzinie 3.00 cofamy wskazówki zegarów na godzinę 2.00. Z tego powodu dłużej będzie trwała podróż - na przykład pociągiem.

Jednak jak mówi Rzecznik PKP Przewozy Regionalne - Paweł Ney, takich pociągów będzie zaledwie kilkanaście w całej Polsce. 12 pociągów pospiesznych PKP Przewozy Regionalne dojedzie do pierwszej stacji, gdzie mają postój po godzinie trzeciej. Następnie po godzinnym postoju ruszą w dalszą drogę - już według czasu zimowego.

Jak przekonuje Paweł Ney, ten godzinny postój nie utrudni nikomu podróży. Ta praktyka ma już kilka lat. Dawniej koleje przygotowywały na ten dzień specjalny rozkład jazdy. Jednak praktyka pokazała, że to rozwiązanie nie sprawdzało się.

Do czasu letniego wrócimy w ostatnią niedzielę marca przyszłego roku. Zmiana czasu na letni ma na celu lepsze wykorzystanie światła dziennego i oszczędność energii. W całej Unii Europejskiej od 2000 roku czas letni zaczyna się w ostatnią niedzielę marca a kończy w ostatnią niedzielę października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.