Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14136 miejsce

Zmiana czasu na letni. W nocy z soboty na niedzielę przestawimy zegarki o godzinę do przodu

W nocy z 28 na 29 marca przestawimy zegarki o godzinę do przodu. Wskazówkę przesuniemy z godziny 2.00 na 3.00. Tym samym nastąpi zmiana czasu na letni.

https://flic.kr/p/f6Nbm2 / Fot. Cam Evans/CC BY ND 2.0Zegarki przestawiamy dwa razy w roku. Tym razem zmienimy czas na letni w nocy z soboty na niedzielę, 28 na 29 marca. Formalnie zmiana czasu uregulowana jest rozporządzeniem premiera w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2012–2016.

W praktyce, najbardziej odczują zmianę czasu osoby pracujące w niedzielę i podróżujące. Pierwsi spać będą o godzinę krócej. Pasażerowie pociągów, autokarów czy samolotów przemieszczający się w nocy doświadczą pozornej różnicy. Długość podróży nie zmieni się, ale powyższe środki transportu dotrą na stację, dworzec lub lotnisko o godzinę później.

Czytaj także: Facebook Messenger zdominuje komunikację w internecie? Z tego komunikatora korzysta już 600 mln użytkowników


Pomysł, by zmieniać czas w celu oszczędzania energii pojawił się już w XVIII wieku. W naszym kraju pierwszy raz dokonano korekty w dwudziestoleciu międzywojennym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.