Facebook Google+ Twitter

Zmiana dowództwa sił międzynarodowych w Iraku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-16 11:18

Amerykański generał Rajmond Odierno dowodzi od dzisiaj międzynarodowymi wojskami w Iraku. Przed południem obowiązki przekazał mu dotychczasowy dowódca, generał David Petraeus.

To bardzo istotny moment dla misji w Iraku. To właśnie Petraeusowi przypisuje się poprawę bezpieczeństwa w tym kraju. Stało się tak dzięki zastosowanej przez Amerykanów taktyce "przykręcenia śruby" i wysłaniu do Iraku dodatkowych sił. W samym Bagdadzie, gdzie jeszcze w ubiegłym roku dochodziło w ciągu miesiąca do 40 zamachów samobójczych, dziś mieszkańcy nie boją się już wychodzić do parków czy restauracji.

Kończący misję generał David Petraeus dowodził amerykańskimi wojskami w Iraku od lutego 2007 roku. Teraz będzie kierował amerykańskim sztabem generalnym. Ma przede wszystkim skoncentrować się na nowej taktyce walki z talibami w Afganistanie.

Jego następca, generał Rajmond Odierno, był przed rokiem jednym z twórców nowej amerykańskiej taktyki. W Iraku był już w 2003 roku. To właśnie żołnierze z dowodzonej przez niego jednostki złapali Saddama Husajna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.