Facebook Google+ Twitter

Zmiana pokoleniowa w Policji. Komendant główny odchodzi pierwszy

"Z dniem dzisiejszym (10 grudnia 2015 r.) został odwołany Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof Gajewski. Jego obowiązki przejął pierwszy Zastępca Komendanta Głównego nadinsp. Mirosław Schossler" - czytamy w komunikacie MSWiA.

Praktyką jest, że po wyborach i powołaniu nowego rządu następuje wymiana szefów służb, w tym także mundurowych.

 / Fot. Archiwum PolicjiOdejścia gen. insp. K. Gajewskiego, w środowisku policyjnym, spodziewano się w każdej chwili. Podobnie jak jego zastępców, komendantów wojewódzkich i niższego szczebla.

W USA jest prawo do łupów. Zwyczaj obsadzania urzędów przez stronników partii, która zwyciężyła w wyborach na prezydenta lub gubernatorów.

Wprawdzie nowy minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak rewolucji kadrowej nie zapowiadał, to  / Fot. Archiwum MSWiAwiceminister Jarosław Zieliński zasygnalizował konieczność „analizy kadry kierowniczej".

Mundurowi wiedzą swoje. W szufladach biurek wielu komendantów znalazły się raporty do przełożonych o „ wyrażenie zgody na odejście ze służby”.

Fala odejścia pod kapelusz, dotyczyć może ok. 4,5 tysiąca policjantów, którzy założyli mundur w PRL, przed nami.

Zwolnienia i przetasowania kadrowe w Komendzie Głównej Policji i jednostkach podległych, PiS nie nazywa czystką, tylko „potrzebną zmianą pokoleniową”.

 / Fot. Archiwum PolicjiObowiązki komendanta głównego Policji pełni dotychczasowy I zastępca, nadinsp. Mirosław Schossler.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.